Ale kino+
alekino+
Film. Kolejny rok

Kolejny rok

Another Year
dramat, Wlk. Brytania, 2010, 129 min.
reżyseria: Mike Leigh
obsada: Imelda Staunton, Jim Broadbent, Ruth Sheen
Premiera w Ale kino+: 5.12.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 147 miejsce w rankingu
Kolejny rok

Nominowany do Oscara® za scenariusz "Kolejny rok" w reżyserii mistrza brytyjskiego kina autorskiego, Mike'a Leigh, otwiera grudniowy cykl KINO MÓWI: Autor.

Bohaterami filmu są Tom i Gerri, szczęśliwe, spełnione małżeństwo. Wokół nich gromadzą się ich znajomi, dla których los nie do końca był łaskawy. Najlepszą terapią dla tych "życiowych rozbitków" niespodziewanie okazują się spotkania z Tomem i Gerri.

MIKE LEIGH opisuje w swoich filmach codzienne życie zwykłych ludzi - rzadko wolnych od wad, za to pełnych prawdziwych emocji. Tacy też są bohaterowie "Kolejnego roku". Film był prezentowany w Konkursie Głównym na MFF Cannes 2010, a także nominowany m.in. do Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny i do BAFTY w kategorii "najlepszy film brytyjski".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...