Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Kolumbowie: A jeśli będzie wiosna...

Kolumbowie: A jeśli będzie wiosna...


serial wojenny, Polska, 1970, 61 min.
reżyseria: Janusz Morgenstern
obsada: Jerzy Englert, Jerzy Matałowski, Stefan Friedmann, Władysław Kowalski
Premiera w Ale kino+: 9.08.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 568 miejsce w rankingu
Kolumbowie: A jeśli będzie wiosna...

W mieszkaniu Jerzego zostaje zainstalowana radiostacja. Gdy Niemcy odkrywają jej istnienie, aresztują dwóch członków grupy Zygmunta.

Odcinek 3
Jedynie Jerzy, który podczas najścia gestapo udaje nieświadomego działań konspiracyjnych właściciela domu, zostaje oszczędzony. Jego radość nie trwa jednak zbyt długo. Ludzie nie wierzą w "cudowne ocalenie" i oskarżają go o współpracę z gestapo. Zdrada jest natomiast równoznaczna z wyrokiem śmierci. Jerzy musi się ukrywać. Każde wyjście na ulicę staje się ryzykowne. Jedynie najwierniejsi przyjaciele nie wierzą w kolaborację Jerzego. Robią wszystko, by oczyścić go z zarzutów.

"Kolumbowie" to opowieść o pokoleniu, którego młodzieńcze lata przypadły na czas wojennej okupacji. Serial rozpoczyna się w 1943 roku. Zygmunt, Siwy, Staszek i Jerzy mają po 20 lat. Mimo trudów okupacji, starają się prowadzić normalne życie. Zygmunt (Jan Englert) studiuje biologię, Staszek "Kolumb" (Jerzy Matałowski) umawia się na randki, Jerzy (Władysław Kowalski) udziela korepetycji. Na pierwszym miejscu stawiają jednak walkę z wrogiem. Chłopcy tworzą grupę dywersyjną, której przewodniczy Zygmunt - najstarszy w sekcji. Gdy nadchodzi rozkaz, wszyscy mobilizują siły.

ODCINKI

Kolumbowie
Kolumbowie: Śmierć po raz pierwszy
Kolumbowie: Żegnaj, Baśka
Kolumbowie: Oto dziś...
Kolumbowie: Śmierć po raz drugi
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...