Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Kolumbowie: Śmierć po raz drugi

Kolumbowie: Śmierć po raz drugi


serial wojenny, Polska, 1970, 56 min.
reżyseria: Janusz Morgenstern
obsada: Alicja Jachiewicz, Jerzy Englert, Jerzy Matałowski, Jerzy Trela, Władysław Kowalski
Premiera w Ale kino+: 16.08.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 75 miejsce w rankingu
Kolumbowie: Śmierć po raz drugi

Trwa Powstanie Warszawskie. Sytuacja Polaków jest coraz bardziej dramatyczna.

Odcinek 5
Liczba poległych rośnie. Powstańcy wycofują się ze Starówki i ruszają w stronę Śródmieścia. Jedną z dróg ucieczki stają się kanały, które w przyszłości zostaną nazwane Golgotą Powstania.
Zygmunt zostaje ciężko ranny. Mimo wszystko nie poddaje się. Ma w sobie niezwykłą wolę walki. Poszkodowany zostaje także "Kolumb". W szpitalu polowym opiekuje się nim sanitariuszka "Niteczka" (Alicja Jachiewicz). Gdy Niemcy zbliżają się do budynku szpitala, kobieta próbuje przenieść rannego w bezpieczne miejsce.

"Kolumbowie" to opowieść o pokoleniu, którego młodzieńcze lata przypadły na czas wojennej okupacji. Serial rozpoczyna się w 1943 roku. Zygmunt, Siwy, Staszek i Jerzy mają po 20 lat. Mimo trudów okupacji, starają się prowadzić normalne życie. Zygmunt (Jan Englert) studiuje biologię, Staszek "Kolumb" (Jerzy Matałowski) umawia się na randki, Jerzy (Władysław Kowalski) udziela korepetycji. Na pierwszym miejscu stawiają jednak walkę z wrogiem. Chłopcy tworzą grupę dywersyjną, której przewodniczy Zygmunt - najstarszy w sekcji. Gdy nadchodzi rozkaz, wszyscy mobilizują siły.

ODCINKI

Kolumbowie
Kolumbowie: Śmierć po raz pierwszy
Kolumbowie: Żegnaj, Baśka
Kolumbowie: A jeśli będzie wiosna...
Kolumbowie: Oto dziś...
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...