Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Kolumbowie: Żegnaj, Baśka

Kolumbowie: Żegnaj, Baśka


serial wojenny, Polska, 1970, 54 min.
reżyseria: Janusz Morgenstern
obsada: Bożena Kowalczyk, Jerzy Englert, Jerzy Matałowski, Marek Perepeczko, Władysław Kowalski
Premiera w Ale kino+: 2.08.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 571 miejsce w rankingu
Kolumbowie: Żegnaj, Baśka

Zima 1944 roku. Grupa Zygmunta szykuje kolejną akcję. Tym razem ich zadaniem jest zlikwidowanie komendanta posterunku niemieckiej straży kolejowej.

Odcinek 2
Przebrani w mundury gestapo dostają się do stróżówki i zabijają komendanta. Zaraz po akcji niemieccy żołnierze ruszają w pościg za Staszkiem "Kolumbem" (Jerzy Matałowski). Na szczęście udaje mu się zbiec. Jednak w ręce gestapo trafia kartka z adresem domu, w którym umówił się z ukochaną Basią (Bożena Kowalczyk). Spełnia się najgorszy scenariusz - dziewczyna wpada w pułapkę. Jest bita i torturowana. Mimo wszystko nie wyjawia miejsca pobytu Staszka. Oprawcy się nie poddają. Wykorzystują Basię jako przynętę, wysyłając ją do kawiarni, w której zazwyczaj spotykała się z ukochanym.

"Kolumbowie" to opowieść o pokoleniu, którego młodzieńcze lata przypadły na czas wojennej okupacji. Serial rozpoczyna się w 1943 roku. Zygmunt, Siwy, Staszek i Jerzy mają po 20 lat. Mimo trudów okupacji, starają się prowadzić normalne życie. Zygmunt (Jan Englert) studiuje biologię, Staszek "Kolumb" (Jerzy Matałowski) umawia się na randki, Jerzy (Władysław Kowalski) udziela korepetycji. Na pierwszym miejscu stawiają jednak walkę z wrogiem. Chłopcy tworzą grupę dywersyjną, której przewodniczy Zygmunt - najstarszy w sekcji. Gdy nadchodzi rozkaz, wszyscy mobilizują siły.

ODCINKI

Kolumbowie
Kolumbowie: Śmierć po raz pierwszy
Kolumbowie: A jeśli będzie wiosna...
Kolumbowie: Oto dziś...
Kolumbowie: Śmierć po raz drugi
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...