Ale kino+
alekino+
Film. Komora

Komora

The Chamber
thriller, USA, 1996, 107 min.
reżyseria: James Foley
obsada: Chris O'Donnell, Faye Dunaway, Gene Hackman
Premiera w Ale kino+: 18.08.2015 r.
4.00
343
4 głosy | 92 miejsce w rankingu
Komora
1
2

Ekranizacja powieści Johna Grishama. Chris O'Donnell jako młody prawnik, który walczy o ułaskawienie swojego dziadka (w tej roli Gene Hackman) skazanego na karę śmierci. Za kamerą James Foley - współreżyser seriali "Miasteczko Twin Peaks" i "House of Cards", autor filmów "Glengarry Glen Ross" czy "W swoim kręgu".

Adam Hall (Chris O'Donnell) to młody i ambitny prawnik, któremu marzy się kariera na sali sądowej. Właśnie skończył studia a los zsyła mu jego pierwszą sprawę. Mężczyzna podejmuje się obrony swojego dziadka Sama Cayhalla (Gene Hackman), na którym za niecały miesiąc zostanie wykonana kara śmierci. Wyrok dotyczy sprawy sprzed 30 lat, kiedy to Sam, zaciekły rasista i członek Ku-Klux-Klanu, podłożył bombę w kancelarii żydowskiego adwokata, obrońcy praw mniejszości rasowych. W wyniku wybuchu zginęło dwoje dzieci prawnika. Adam będzie walczył o ułaskawienie dziadka, próbując wyjaśnić, co naprawdę wydarzyło się lata temu. Nie wie, jak wielkim sprawdzianem okaże się ta sprawa, która obnaży mroczne tajemnice jego rodziny.

Lata 90. to okres, kiedy największe triumfy w swojej karierze świętował Chris O'Donnell. W 1992 roku widownia pokochała 22 -letniego wówczas aktora za rolę nieśmiałego Charlie'ego Simmsa w "Zapachu kobiety". Występ u boku Ala Pacino zaowocował nominacją O'Donnella do Złotego Globu jako Najlepszego aktora drugoplanowego. Po filmie posypał się grad propozycji - wśród nich "Szalona miłość" z Drew Barrymore czy rola Robina w "Batman Forever" i "Batman i Robin". W 1996 roku O'Donnell znalazł się w obsadzie thrillera "Komora". Stworzył w nim przejmujący duet wraz z Gene'em Hackmanem. Aktorzy zagrali wnuka i dziadka, których różni praktycznie wszystko - podejście do życia, drugiego człowieka, przeszłość - a łączą więzy rodzinne. Film stawia pytania o to, gdzie przebiega granica człowieczeństwa, jest również istotnym głosem w dyskusji na temat kary śmierci.
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...