Ale kino+
alekino+
Film. KOTY

KOTY

Les félins
film kryminalny, Francja, 1964, 91 min.
reżyseria: Rene Clement
obsada: Alain Delon, Jane Fonda, Lola Albright, Sorrell Booke
Premiera w Ale kino+: 3.03.2005 r.
5.00
343
5 głosy | 17 miejsce w rankingu

Marc (Alain Delon) jest playboyem uciekającym przed płatnymi zabójcami, dybiącymi na niego z powodu niefortunnego romansu z bogatą Amerykanką. Bohater ukrywa się w kościele w Nicei, gdzie spotyka piękną i bogatą wdowę Barbarę (Lola Albright) oraz jej młodziutką, naiwną kuzynkę Melindę (Jane Fonda).

Damy ratują Marca z opresji i zabierają go do swojego zamku. Ma tam pracować jako szofer. Bohater może pogratulować sobie fartu. Ale czy na pewno? Wkrótce Marc jest już w sidłach nowej miłosnej afery. Konsekwentnie uwodzi go Barbara, a równocześnie staje się obiektem westchnień Melindy. Aby nie dopuścić do kolejnej katastrofy, Marc decyduje się wyjechać cichcem do Paryża, co jednak obu paniom jest niezbyt na rękę. W końcu odurzony słońcem, winem i gęstą atmosferą panującą na zamku traci głowę i wbrew swym pierwotnym zamiarom zostaje. Okazuje się, że to dopiero początek serii dziwnych zdarzeń, których Marc stanie się głównym, choć mimowolnym bohaterem.

"Koty" to kino lekkie i rozrywkowe. Na plan pierwszy wysuwają się dwie błyskotliwe role kobiece. Lola Albright tworzy bodaj najlepszą kreację w swojej karierze; aktorka zmienia się jak kameleon - z seksownego kociaka w oka mgnieniu potrafi stać się twardą i przebiegłą żmiją. Jane Fonda wygląda tu jak nastolatka, choć kiedy "Koty" weszły na ekrany, artystka miała 26 lat. Nic dziwnego, że krytycy przyjęli "Koty" entuzjastycznie, a jeden z nich pisał: "w zawijasach intrygi film ten może śmiało konkurować z Hitchcockiem, ale jest o niebo bardziej sexy".

"Koty" to błyskotliwie wyreżyserowany sensacyjny klasyk oraz Jane Fonda i Alain Delon wplątani w kryminalną intrygę na Francuskiej Riwierze. Film RENÉ CLÉMENTA uosabia wszystko, co najlepiej kojarzy się z francuskim kinem popularnym lat 60.: wdzięk i szyk, lekkość i dowcip, elegancja i odrobina cynizmu, podstępne kobiety i cwani, lecz oszukani mężczyźni. Dodatkową atrakcją są fantastyczne, czarno-białe zdjęcia autorstwa Henri'ego Decae, bezbłędnie oddające klimat wypalonego słońcem prowansalskiego wybrzeża.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...