Ale kino+
alekino+
Film. Kraina miodu i krwi

Kraina miodu i krwi

IN THE LAND OF BLOOD AND HONEY
melodramat/wojenny, USA, 2011, 127 min.
reżyseria: Angelina Jolie
obsada: Goran Kostic, Nikola Djuricko, Rade Serbedzija, Vanessa Glodjo, Zana Marjanovic
Premiera w Ale kino+: 21.04.2016 r.
5.00
343
5 głosy | 20 miejsce w rankingu
Kraina miodu i krwi

Reżyserski debiut Angeliny Jolie: osadzona w czasie wojny na Bałkanach historia trudnej miłości serbskiego żołnierza i bośniackiej więźniarki.

Jugosławia, początek lat dziewięćdziesiątych. Danijel (Goran Kostic) i Ajla (Zana Marjanovic) poznają się tuż przed wybuchem wojny. Rok później ponownie się spotykają - Ajla jest więźniarką obozu dla Bośniaków, Danijel - serbski żołnierz, pełni w nim rolę strażnika. Pomimo okropnych rzeczy, które widzieli i przeżyli w ciągu ostatnich miesięcy, nie potrafią przestać o sobie myśleć. Jednak czy wciąż są tymi samymi ludźmi?

Osadzona na Bałkanach, dramatyczna opowieść o tym, jak wojna zmienia ludzi i jak miłość może zmienić człowieka. Film jest reżyserskim debiutem słynnej aktorki Angeliny Jolie ("Przerwana lekcja muzyki" - "Oscar", "Oszukana"), która sama napisała także scenariusz. Zaangażowana w działalność charytatywną gwiazda nie oszczędza widzów - jej obraz szokuje realistycznymi scenami przemocy, drobiazgowo odtwarza sceny śmierci i gwałtu. Mimo mieszanych opinii krytyków film zdobył kilka prestiżowych wyróżnień z nominacją do Złotego Globu na czele. Zdjęcia powstały na Węgrzech oraz w Bośni i Hercegowinie, a ich autorem był nagrodzony Oscarem Dean Semler ("Tańczący z wilkami"), który pracował już z Jolie na planie "Kolekcjonera kości". W rolach głównych wystąpili mało znani szerokiej publiczności Zana Marjanovic ("Lato w Złotej Dolinie", "Transfer") i Goran Kostic ("Hannibal. Po drugiej stronie maski", "Uprowadzona"). Dopełnieniem filmu jest poruszająca muzyka autorstwa zdobywcy Nagrody Akademii, Gabriela Yareda ("Angielski pacjent", "Wzgórze nadziei").

Zobacz dyskusję na temat filmu w programie:
Kino Mówi: Romans z Szekspirem - Kraina miodu i krwi (materiał wideo 14:45 min)

Zobacz stronę cyklu:
Kino Mówi: Romans z Szekspirem

SERIALE

Alex. Brudny glina 2

Świat Alexa się całkowicie rozpadł. Zapłacił wysoką cenę za uratowanie syna przed mafią, opuściła go żona oraz siedzi w więzieniu za zabicie policjanta. Jak potoczą się dalsze losy byłego policjanta? Przetrwanie w więzieniu o zaostrzonym rygorze nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza jeśli wszyscy wiedzą, że w poprzednim życiu byłeś gliną...


Purpurowe rzeki

Serial na podstawie bestsellerowej powieści Jeana-Christophe Grangé, który brał czynny udział w tworzeniu ekranizacji. Wciągający thriller przedstawiający makabryczny świat pełen straszliwych zbrodni i wstrząsających rytuałów. Detektyw Pierre Niémans i jego nowa partnerka Camille Delauney prowadzą śledztwo w sprawie dziwnych zbrodni...