Ale kino+
alekino+
Film. KREW Z KRWI, KOŚĆ Z KOŚCI

KREW Z KRWI, KOŚĆ Z KOŚCI

Flesh and Bone
dramat, USA, 1993, 116 min.
reżyseria: Steve Kloves
obsada: Dennis Quaid, Gwyneth Paltrow, James Caan, Meg Ryan
Premiera w Ale kino+: 11.07.2007 r.
5.00
343
5 głosy | 487 miejsce w rankingu

Dennis Quaid i Meg Ryan, jeszcze jako małżeństwo, wcielają się w parę życiowych nomadów, którzy pośród pustkowi Teksasu próbują znaleźć lekarstwo na samotność, nieufność i mroczne tajemnice przeszłości.

Arlis Sweeney (Dennis Quaid), choć prowadzi pozornie idealnie spokojne życie, nosi brzemię potwornej tajemnicy. Dawno temu jego ojciec dopuścił się zbrodni na własnej rodzinie i Arlis do dziś nie może pogodzić się z tragedią. Ból zagłusza monotonią. Jako konserwator automatów ze słodyczami i napojami przemierza samotnie pustkowia Teksasu, odwiedzając przy okazji kolejne kochanki. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze Kay Davis (Meg Ryan), która ucieka przed mężem-tyranem. Kay nie ma określonego celu. Wie tylko, że nie chce wracać do domu i dawnego życia. Tych dwoje życiowych rozbitków dostrzega w sobie nawzajem szansę na przyjaźń, bliskość, a wreszcie na miłość. Wtedy jednak pojawia się ojciec Arlisa, Roy (James Caan), jego osobisty demon przeszłości.

Choć "Krew z krwi, kość z kości" został dobrze przyjęty zarówno przez publiczność, jak i krytyków, do tej pory STEVE KLOVES, reżyser i scenarzysta filmu, nie zdecydował się ponownie stanąć za kamerą. Zapewne dlatego, że od siedmiu już lat absorbuje go pisanie scenariuszy do ekranizacji kolejnych części przygód Harry'ego Pottera. Co ciekawe, kiedy otrzymał propozycję napisania pierwszego scenariusza z tej serii, przyznał, że nigdy wcześniej nie czytał żadnej powieści J.K. Rowling. Rowling za to wśród swoich ulubionych filmów do dziś wymienia "Wspaniałych braci Baker" (1989), debiut reżyserski Klovesa, ze znakomitą rolą Michelle Pfeiffer nagrodzoną m.in. Złotym Globem oraz nagrodami krytyków z Los Angeles i Nowego Jorku.

W "Krew z krwi, kość z kości" główne role reżyser powierzył małżeństwu: Dennisowi Quaidowi i Meg Ryan. Para poznała się sześć lat wcześniej na planie filmu "Interkosmos". Ryan była wówczas związana z innym aktorem, Anthonym Edwardsem, z którym w 1986 roku zagrała w "Top Gun". Co ciekawe romans, a później małżeństwo z Quaidem również zakończyły się na innym planie filmowym. Tym razem Ryan straciła głowę dla Russella Crowe'a, z którym zagrała w "Dowodzie życia" (2000).

W pozostałych rolach w "Krew z krwi, kość z kości" wystąpili enigmatyczny James Caan, nominowany do Oscara za rolę w "Ojcu chrzestnym" i czterokrotnie do Złotego Globu (m.in. za "Gracza" i "Zabawną damę") oraz Gwyneth Paltrow, która filmowi Klovesa zawdzięcza swoją pierwszą ważną rolę na wielkim ekranie.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...