Ale kino+
alekino+
Film. KRÓLOWA KRYSTYNA

KRÓLOWA KRYSTYNA

QUEEN CHRISTINA
dramat, USA, 1933, 101 min.
reżyseria: Rouben Mamoulian
obsada: Greta Garbo, Ian Keith, John Gilbert
Premiera w Ale kino+: 18.12.2000 r.
5.00
343
5 głosy | 353 miejsce w rankingu

Szwecja, XVII wiek. Trwa wojna trzydziestoletnia. Szwedzka królowa Krystyna uchodzi za osobę porywczą i swobodną. Uwielbia nosić męskie ubrania i odmawia wyjścia za mąż.

Gdy zakochuje się w hiszpańskim pośle Don Antoniu (John Gilbert), przedkłada prywatne szczęście nad monarsze obowiązki i porzuca swój lud. "Królowa Krystyna" uchodzi za najlepszy film w dorobku Grety Garbo. Do historii kina przeszła kończąca film scena, w której Garbo z kamienną twarzą patrzy na swój kraj z pokładu odpływającego statku.

Film nagrodzono Złotymi Lwami w Wenecji w 1933 roku. Współpraca przy filmie była początkiem romansu Grety Garbo i Johna Gilberta.
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...