Ale kino+
alekino+
Film. KRÓTKA PIŁKA

KRÓTKA PIŁKA

Hard Ball
dramat, USA/Niemcy, 2001, 102 min.
reżyseria: Brian Robbins
obsada: D.B. Sweeney, Diane Lane, Keanu Reeves, Mike McGlone
Premiera w Ale kino+: 4.04.2009 r.
5.00
343
30 głosy | 98 miejsce w rankingu
KRÓTKA PIŁKA
1
2

W "Krótkiej piłce" Keanu Reeves gra hazardzistę, który znalazł się na samym dnie. Wybawienie przychodzi z najmniej oczekiwanej strony - bohater znajduje je w najgorszej dzielnicy Chicago, wśród grupy dzieci, które tworzą baseballową drużynę.

Conor O'Neill (Keanu Reeves) jest nałogowym hazardzistą. Wpadł w ogromne długi, a ludzie, którym winien jest pieniądze, potrafią być bardzo brutalni. Bohater szuka pomocy u zaprzyjaźnionego biznesmena, ten jednak zamiast pożyczki, oferuje mu pracę. Conor ma poprowadzić dziecięcą drużynę baseballową Małej Ligi. Chłopcy, których przychodzi mu trenować, pochodzą z Cabrini-Green - jednej z najgorszych i najbardziej niebezpiecznych dzielnic Chicago. Nie jest to praca marzeń Conora O'Neilla, ale hazardzista potrzebuje pieniędzy i musi się zgodzić. Początki są trudne: mali zawodnicy są żywą galerią społecznych problemów. Nie potrafią grać i brak im motywacji, a sam Conor traktuje pracę z dziećmi jako zło konieczne. Niepostrzeżenie bohater wciąga się jednak w swoje zadanie. Chłopcy z Cabrini-Green wydają się na pierwszy rzut oka niemożliwi, ale w rzeczywistości wszystko, czego im potrzeba, to, aby ktoś raz w życiu dał im szansę. Tak samo jest w gruncie rzeczy z Conorem. Jego drużyna, startując z beznadziejnego poziomu, zaczyna wygrywać, a trener zwraca na siebie uwagę pracującej z trudną młodzieżą nauczycielki Elizabeth Wilkes (Diane Lane).

"Krótka piłka" BRIANA ROBBINSA to film oparty na autentycznych wydarzeniach. Historia o odnajdywaniu siebie poprzez pomaganie innym opowiedziana została bez sentymentalizmu i melodramatycznych efektów. Robbins zręcznie miesza gatunki: film o odkupieniu upadłego bohatera, kino sportowe, love story, a także realistyczny obrazek z życia w niebezpiecznych dzielnicach Chicago. Keanu Reeves jako hazardzista, który trenuje baseballową drużynę, kreuje przekonującą, solidną rolę.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...