Ale kino+
alekino+
Film. KSIĘŻYC I VALENTINO

KSIĘŻYC I VALENTINO

Moonlight and Valentino
film obyczajowy, USA, 1995, 100 min.
reżyseria: David Anspaugh
obsada: Elizabeth Perkins, Gwyneth Paltrow, Kathleen Turner, Whoopi Goldberg
Premiera w Ale kino+: 9.08.2008 r.
4.60
343
46 głosy | 32 miejsce w rankingu

Film Davida Anspaugha to opowieść o żałobie, pocieszeniu, miłości i, przede wszystkim, o kobietach. Akcja koncentruje się wokół wzajemnych relacji czwórki bohaterek, kobiet reprezentujących różne pokolenia i doświadczenia życiowe.

Rebecca (Elizabeth Perkins) nie może dojść do siebie po stracie męża, który zginął w wypadku samochodowym. Pogrążona w żałobie, szuka pociechy u bliskich sobie kobiet. Zalicza się do nich młodsza siostra bohaterki, Lucy (Gwyneth Paltrow) - znerwicowana, skłonna do depresji, szukająca miłości studentka. Rebecca utrzymuje bliskie kontakty także ze swoją macochą, Albertą (Kathleen Turner) - finansistką z Wall Street, która tak głęboko weszła w świat wielkich transakcji, że z trudem nawiązuje normalne kontakty z ludźmi. Najwięcej wsparcia wdowa otrzymuje jednak od swojej sąsiadki i najbliższej przyjaciółki Sylvie (Whoopi Goldberg), która właśnie szykuje się do rozwodu. Cztery kobiety spędzają razem dużo czasu dyskutując o życiu, miłości i, oczywiście, o mężczyznach. Sporo zamieszania w ten kobiecy świat wprowadzi pojawienie się przystojnego malarza pokojowego (Jon Bon Jovi), który zaczyna remont domu Rebecki. Młody, seksowny mężczyzna zwraca na siebie uwagę wszystkich czterech bohaterek - w wypadku niektórych chodzi tu o coś więcej niż platoniczne zainteresowanie.

W ciepłym, podnoszącym na duchu filmie DAVIDA ANSPAUGHA spotkał się imponujący kwartet popularnych amerykańskich aktorek; rolę Rebecki znakomicie zagrała Elizabeth Perkins, partnerują jej Gwyneth Paltrow, doświadczona Kathleen Turner oraz gwiazda komedii Whoopi Goldberg. W niewielkiej, ale znaczącej roli męskiej w tym zdecydowanie damskim filmie, wystąpił Jon Bon Jovi, wokalista rockowej grupy Bon Jovi, który wcielił się w postać przystojnego malarza pokojowego - obiektu pożądania czwórki bohaterek.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...