Ale kino+
alekino+
Film. KUMPEL DO BICIA

KUMPEL DO BICIA

Play It to the Bone
komedia, USA, 1999, 118 min.
reżyseria: Ron Shelton
obsada: Antonio Banderas, Lolita Davidovich, Lucy Liu, Tom Sizemore, Woody Harrelson
Premiera w Ale kino+: 27.10.2007 r.
3.00
343
3 głosy | 923 miejsce w rankingu

Bokserskie rękawice krzyżują dwaj hollywoodzcy macho: Antonio Banderas i Woody Harrelson. Aby ratować prestiż najgłośniejszej walki sezonu dwaj przyjaciele stają przeciwko sobie w bokserskim ringu.

W Las Vegas trwają przygotowania do najbardziej oczekiwanej walki bokserskiej sezonu. Na ringu ma stanąć sam Mike Tyson. Kilkanaście godzin przed widowiskiem okazuje się jednak, że pojedynek poprzedzający właściwe starcie nie jest obsadzony. Trzeba więc szybko znaleźć dwóch znanych bokserów tej samej wagi, którzy mogliby rozgrzać skutecznie publiczność przed walką Tysona. Wybór pada na dwóch przyjaciół, Vince'a Bourdeau (Woody Harrelson) i Cesara Domingueza (Antonio Banderas). Obaj jakiś czas temu wycofali się z zawodowego boksu, choć każdy z nich marzy o tym, że los da im jeszcze kiedyś szansę zawalczyć o mistrzowski tytuł. Nigdy jeszcze jednak nie walczyli przeciwko sobie. W tej sytuacji bokserzy podejmują więc wyzwanie i razem z dziewczyną Cesara (a dawniej Vince'a), Grace (Lolita Davidovich) wyruszają jednym samochodem do Los Angeles. Po drodze jednak rośnie między nimi napięcie: dochodzi do paru sprzeczek, które potęgują konflikt. Nagle przyjaciele coraz bardziej zaczynają przypominać wrogów, którymi wkrótce staną się na ringu. Sytuacja pogorsza się jeszcze bardziej, kiedy do trójki podróżnych dołącza autostopowiczka Lia (Lucy Liu).

"Kumpel do bicia" to kolejny już, po "Blaze" i "Cobb", projekt RONA SHELTONA i jego żony Lolity Davidovich. Para poznała się na planie "Blaze", autentycznej historii skandalicznego romansu Earla K. Longa, gubernatora Luizjany i striptizerki Blaze Starr. Aby znaleźć aktorkę, która udźwignęłaby tytułową rolę Ron Shelton przesłuchał około 600 kandydatek. Casting wygrała nikomu wówczas nieznana Lolita Davidovich, telewizyjna aktorka serbskiego pochodzenia, która podpisywała się wtedy Lolita David. To właśnie Shelton przekonał ją, aby używała pełnego nazwiska. Davidovich, która dla roli Blaze przeszła przez drastyczną dietę, z takim uczuciem wcieliła się w kochankę gubernatora, że przy okazji zakochał się w niej sam reżyser. Dziś mają już siedmioletnią córeczkę Valentinę.

Najważniejsze jednak w przypadku "Kumpla do bicia" były role męskie. Reżyser zdecydował się wreszcie powierzyć je Woody'emu Harrelsonowi, znanemu z "Urodzonych morderców" Olivera Stone'a, a zwłaszcza z autobiograficznego "Skandalisty Larry'ego Flynta", w którym zagrał rolę tytułową oraz Antonio Banderasowi, niegdyś muzie Pedro Almodovara, dziś ulubieńcowi Ameryki. Obaj aktorzy na dwa miesiące przed rozpoczęciem zdjęć rozpoczęli intensywne treningi, które miały zamienić ich w zawodowych (przynajmniej na pierwszy rzut oka) bokserów. Na ringu mogli się zresztą poczuć jak światowe sławy boksu. Ich filmową walkę zapowiadał bowiem legendarny konferansjer walk bokserskich Michael Buffer.
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...