Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. L.627

L.627

L.627
film sensacyjny, Francja, 1992, 145 min.
reżyseria: Bertrand Tavernier
obsada: Charlotte Kady, Didier Bezace, Jean-Paul Comart, Nils Tavernier
Premiera w Ale kino+: 9.10.2001 r.
1.00
343
1 głosy | 397 miejsce w rankingu

Nakręcony w konwencji dokumentu film Bertranda Taverniera, oparty na doświadczeniach jego syna, byłego narkomana. Tytuł odnosi się do francuskiej ustawy, mającej na celu zwalczać handel narkotykami.

Akcja rozgrywa się w Paryżu. Lucien "Lulu" Marguet (Didier Bezace), oficer policji, z poświęceniem oddaje się swej pracy, zawzięcie tropiąc dilerów narkotykowych. Jego metody nie zawsze są zgodne z prawem, przynoszą jednak pewne efekty. Przeciwko sobie ma nie tylko mafię, ale i skorumpowanych przełożonych. Na swojej drodze spotyka bezwzględnych handlarzy i ofiary narkotykowego biznesu. Jedną z nich jest prostytutka, zakażona wirusem HIV Cecile (Lara Guirao).

Film konkursowy na MFF w Wenecji.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...