Ale kino+
alekino+
Film. ŁASKA ŚMIERCI

ŁASKA ŚMIERCI

Le coup de grace
dramat, Francja/Niemcy, 1976, 97 min.
reżyseria: Volker Schlondorff, Volker Schlöndorff
obsada: Bruno Thost, Margarethe von Trotta, Matthias Habich, Rudiger Kirschstein
Premiera w Ale kino+: 16.03.2001 r.
5.00
343
5 głosy | 274 miejsce w rankingu

Scenariusz filmu, nakręconego na taśmie czarno-białej, został napisany przez reżysera Volkera Schlondorffa i aktorkę Margarethe von Trotta, na podstawie książki francuskiej pisarki Marguerite Yourcenar.

Dramat wojenny przedstawia historię niespełnionej miłości Sophie (Margarethe von Trotta) młodej arystokratki, która zakochuje się w koledze swojego brata Erichu (Matthais Habich), pruskim oficerze. Erich nie odwzajemnia uczuć Sophie, która w desperacji przyłącza się do rewolucjonistów. Zostaje uwięziona i osadzona w więzieniu. Erich musi sam podjąć decyzję na jaką karę zasłużyła Sophie.

Reżyser filmu, VOLKER SCHLONDORFF zaczynał pracę jako asystent między innymi Alaina Renais i Louisa Malle'a. Jego debiut "Niepokoje wychowanka Torlessa" spotkał się z życzliwym przyjęciem krytyków. Reżyser opiera swoje scenariusze na literaturze. Korzysta między innymi z utworów: Musila, Brechta, Prousta, Millera, Frischa. Jego największym sukcesem był film nakręcony na podstawie powieści Guntera Grassa pt. "Blaszany bębenek". Ostatnim projektem reżysera jest film "Legenda Rity", opowiadający historię życia młodej dziewczyny, która zostaje terrorystką i dość szybko chce z tym skończyć. Zaczyna więc nowe życie. Aktorka Bibiana Beglau otrzymała nagrodę na festiwalu w Berlinie.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...