Ale kino+
alekino+
Film. Lato 1993

Lato 1993

Estiu 1993
Film obyczjowy, Hiszpania, 2017, 110 min.
reżyseria: Carla Simón
obsada: Bruna Cusí, David Verdaguer, Fermí Reixach, Laia Artigas, Montse Sanz, Paula Robles
Premiera w Ale kino+: 15.10.2018 r.
343
Lato 1993
1
2

Po śmierci matki sześcioletnia Frida zostaje wysłana na wieś, aby rozpocząć nowe życie z rodziną swojego wuja. Dziewczynce z trudem przychodzi zaadaptowanie się w nowym środowisku. Reżyserka filmu, Carla Simón, za swoje dzieło otrzymała nagrodę w kategorii Najlepszy debiut filmowy na festiwalu Berlinale.

Niedługo po tym, jak na skutek tajemniczej choroby zmarł ojciec Fridy, ta sama przypadłość zmogła jej matkę. Latem 1993 r. mała dziewczynka opuszcza swoich dziadków mieszkających w Barcelonie i udaje się na katalońską wieś. Zostaje przygarnięta przez wuja Esteve'a i ciotkę Margę, a w ich kamiennym domu usytuowanym w górzystym, zalesionym terenie odkrywa swój nowy dom. A jednak pomimo czułości, jaką wujostwo okazują sierocie, pięknej okolicy i nowej przybranej siostry, kandydatki na towarzyszkę beztroskich zabaw, Fridę przepełnia niewypowiedziany ból. Czy dziewczynka odnajdzie się w nowej rodzinie?
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...