Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. LEKARSTWO NA MIŁOŚĆ

LEKARSTWO NA MIŁOŚĆ


komedia, Polska, 1965, 95 min.
reżyseria: Jan Batory
obsada: Andrzej Łapicki, Kalina Jędrusik, Krystyna Sienkiewicz, Wieńczysław Gliński
Premiera w Ale kino+: 14.02.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 25 miejsce w rankingu
LEKARSTWO NA MIŁOŚĆ
1
2

Komedia sensacyjna nakręcona według powieści bodaj najpopularniejszej autorki kryminałów w naszym kraju, "polskiej Agathy Christie" czyli Joanny Chmielewskiej. Bohaterką "Lekarstwa na miłość" jest młoda i piękna pani architekt, imieniem, nomen omen, Joanna (Kalina Jędrusik).

Dziewczyna wysiaduje całe dni przy telefonie w nadziei, że zadzwoni jej niezbyt wierny kochanek Janusz (Wieńczysław Gliński). Tymczasem zamiast ukochanego stale telefonują dziwni panowie, domagające się rozmowy z niejaką Honoratą i kontaktu z tajemniczą Centralą. Pewnego razu, zniecierpliwiona ciągłymi pomyłkami telefonicznymi Joanna, podaje się za Honoratę. Dzwoniący uparcie mężczyźni okazują się członkami szajki fałszerzy pieniędzy, a Joanna zostaje wciągnięta w serię sensacyjnych zdarzeń, które oprócz sporej dawki emocji, przyniosą jej także tytułowe lekarstwo na nieszczęśliwą miłość.

Utrzymane w lekkim, bezpretensjonalnym tonie "Lekarstwo na miłość" uznawane jest za jedną z najlepszych polskich komedii lat 60. JAN BATORY (reżyser odpowiedzialny m.in. za ekranowy debiut braci Kaczyńskich, "O dwóch takich co ukradli księżyc") mówił, że pragnął nakręcić film w stylu dzieł Rene Claire'a. Zamiar ten w dużej mierze się powiódł - podobnie jak obrazy francuskiego mistrza, "Lekarstwo" to film błyskotliwy i pogodny, w którym nawet gangsterzy to postaci sympatyczne i raczej pocieszne niż groźne.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...