Ale kino+
KINO MÓWI
Film. LEKARSTWO NA MIŁOŚĆ

LEKARSTWO NA MIŁOŚĆ


komedia, Polska, 1965, 95 min.
reżyseria: Jan Batory
obsada: Andrzej Łapicki, Kalina Jędrusik, Krystyna Sienkiewicz, Wieńczysław Gliński
Premiera w Ale kino+: 14.02.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 54 miejsce w rankingu
LEKARSTWO NA MIŁOŚĆ
1
2

Komedia sensacyjna nakręcona według powieści bodaj najpopularniejszej autorki kryminałów w naszym kraju, "polskiej Agathy Christie" czyli Joanny Chmielewskiej. Bohaterką "Lekarstwa na miłość" jest młoda i piękna pani architekt, imieniem, nomen omen, Joanna (Kalina Jędrusik).

Dziewczyna wysiaduje całe dni przy telefonie w nadziei, że zadzwoni jej niezbyt wierny kochanek Janusz (Wieńczysław Gliński). Tymczasem zamiast ukochanego stale telefonują dziwni panowie, domagające się rozmowy z niejaką Honoratą i kontaktu z tajemniczą Centralą. Pewnego razu, zniecierpliwiona ciągłymi pomyłkami telefonicznymi Joanna, podaje się za Honoratę. Dzwoniący uparcie mężczyźni okazują się członkami szajki fałszerzy pieniędzy, a Joanna zostaje wciągnięta w serię sensacyjnych zdarzeń, które oprócz sporej dawki emocji, przyniosą jej także tytułowe lekarstwo na nieszczęśliwą miłość.

Utrzymane w lekkim, bezpretensjonalnym tonie "Lekarstwo na miłość" uznawane jest za jedną z najlepszych polskich komedii lat 60. JAN BATORY (reżyser odpowiedzialny m.in. za ekranowy debiut braci Kaczyńskich, "O dwóch takich co ukradli księżyc") mówił, że pragnął nakręcić film w stylu dzieł Rene Claire'a. Zamiar ten w dużej mierze się powiódł - podobnie jak obrazy francuskiego mistrza, "Lekarstwo" to film błyskotliwy i pogodny, w którym nawet gangsterzy to postaci sympatyczne i raczej pocieszne niż groźne.
SERIALE

W pułapce 2

Kontynuacja rewelacyjnego islandzkiego serialu "W pułapce".


Coincoin i Nieludzie

Szalony francuski serial komediowy. Cztery lata po premierze "Małego Quinquina"...


Belfer

Oryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej.


Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.