Ale kino+
alekino+
Film. LEPSZE NIŻ SEKS

LEPSZE NIŻ SEKS

Better Than Sex
komedia, Australia/Francja, 2000, 95 min.
reżyseria: Jonathan Teplitzky
obsada: Catherine McClements, David Wenham, Kris McQuade, Susie Porter
Premiera w Ale kino+: 9.05.2008 r.
4.00
343
4 głosy | 97 miejsce w rankingu

Para nieznajomych spędza trzy dni na erotycznych wyprawach w głąb ciała po to, aby przy rozstaniu zdać sobie nagle sprawę, że może jest jeszcze coś bardziej podniecającego niż seks.

"Wyobraźcie sobie 'Ostatnie tango w Paryżu' przerobione na komedię romantyczną w duchu kina niezależnego. Oto i 'Lepsze niż seks' Jonathana Teplitzky'ego" - pisał o australijskim filmie David Stratton, czołowy krytyk kontynentu. Główni bohaterowie filmu "Lepsze niż seks" - jak postaci Bernardo Bertolucciego, prawie się nie znają. Josh (David Wenham) jest fotografem przyrody, który na stałe pracuje w Londynie, a do Australii przyjechał tylko na wakacje. Za trzy dni wraca do Anglii. Kiedy na przyjęciu poznaje projektantkę mody Cin (Susie Porter), nie wie jeszcze, że te trzy dni spędzi w jej apartamencie - głównie w szerokim łóżku. Już w taksówce ustalają, że ma to być jednonocna znajomość, czysty seks, spontaniczna radość. Josh nie jest może w typie Cin, ale umie ją rozbawić i sprawia, że czuje się seksowna. Pierwsza noc mija bezsennie - oboje chcą jak najwięcej wypróbować, wprowadzić w życie fantazje, zaimponować pomysłowością. Kiedy Cin i Josh poznają się lepiej w łóżku, my słyszymy ich najintymniejsze myśli, które - wbrew pozorom - mają niewiele wspólnego z budowaniem erotycznego napięcia. Żeby opóźnić wytrysk Josh próbuje przypomnieć sobie przepis na ciasto czekoladowe, Cin w myślach hipnotyzuje nowego partnera: "Trochę w lewo. O, tak dobrze, świetnie". Mijają dni, które oboje spędzają głównie na gadaniu o seksie i praktykowaniu, aż w końcu budzi się w nich dziwna do opisania tęsknota. Czy może być więc coś lepszego niż seks?

JONATHAN TEPLITZKY, zanim zdecydował się na pełnometrażowy debiut, zdobywał reżyserskie szlify kręcąc reklamy i teledyski. Scenariusz filmu "Lepsze niż seks" pisał sam, wkładając do niego - jak mówi - "wszystko to, co zawsze chciałem wiedzieć o seksie, ale bałem się zapytać". Główne role powierzył Davidowi Wenhamowi, australijskiemu aktorowi, który robi równolegle karierę w amerykańskich superprodukcjach i Susie Porter, zdobywczyni dwóch statuetek Australian Film Institut. Wenhama szeroka publiczność mogła oglądać we "Władcy pierścieni", gdzie zagrał Faramira czy musicalu "Moulin Rouge!", o tym zaś, że przemoc i siła fizyczna są seksy przekonywał promując krwawe "300", w którym grał jedną z głównych ról. Porter z kolei pojawiła się m.in. w głośnej - z powodu roli Cate Blanchett - "Plotce" (2005) oraz w "Gwiezdnych wojnach - Epizod 2: Ataku klonów", gdzie wcieliła się w Hermionę Bagwa.
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...