Ale kino+
KINO MÓWI
Film. LETNI ŚNIEG

LETNI ŚNIEG

Summer Snow/ Nu ren si shi
komediodramat, Hong Kong/Francja/Tajlandia, 1994, 96 min.
reżyseria: Ann Hui
obsada: Allen Ting, Josephine Siao, Kar-Ying Law, Roy Chiao
Premiera w Ale kino+: 11.09.2005 r.
5.00
343
5 głosy | 44 miejsce w rankingu

Film Ann Hui w szczególny sposób dotyka problemu choroby Alzheimera, która odbiera człowiekowi samego siebie, a jego rodzinę stawia w obliczu trudnych wyborów.

Życie May Sun (Josephine Siao) jest uporządkowane i bezpieczne, czasem trochę nudne. May ma czterdzieści lat, dorastającego syna, wciąż tego samego męża Binga (Kar-Ying Law) i kierownicze stanowisko w firmie handlowej. Jednak do jej sterylnego życia pewnego dnia wkrada się chaos w postaci starego pana Sun, ojca Binga, który po śmierci żony zdany jest na opiekę dzieci. Pan Lin Sun jest weteranem wojennym, ale przede wszystkim zdziwaczałym, dziecinnym i egoistycznym starcem. Kiedy rodzina przyłapuje go na jedzeniu mydła, pan Sun trafia do lekarza, który diagnozuje chorobę Alzheimera. Od tej pory życie Sunów podporządkowane będzie dziadkowi. Nieoczekiwanie kontakt nawiązuje z nim właśnie May, której stary Sun zaufa bardziej niż własnemu synowi.

Film ANN HUI pokazuje dramat człowieka uzależnionego od innych, któremu choroba odbiera zdolność logicznego myślenia i odczuwania. Reżyserka subtelnie wprowadza nas w życie normalnej rodziny, która nagle staje przed niecodziennym problemem. Nowa, trudna sytuacja okazuje się nie tyle sprawdzianem synowskiej miłości (w przypadku Binga wydaje się ona zwykłym konwenansem), co raczej testem dla państwa Sun, którzy przekonają się, czy małżeńska zgodność i życiowa stabilizacja są w ich życiu faktem czy tylko iluzją.
SERIALE

W pułapce 2

Kontynuacja rewelacyjnego islandzkiego serialu "W pułapce".


Coincoin i Nieludzie

Szalony francuski serial komediowy. Cztery lata po premierze "Małego Quinquina"...


Belfer

Oryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej.


Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.