Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. LICZĘ NA WASZE GRZECHY

LICZĘ NA WASZE GRZECHY


komedia, Polska, 1963, 81 min.
reżyseria: Jerzy Zarzycki
obsada: Ewa Krzyżewska, Jan Kociniak, Jerzy Jogałła, Jerzy Karaszkiewicz, Krystyna Walczak, Wacław Kowalski, Wanda Koczeska, Witold Gruca
Premiera w Ale kino+: 30.04.2001 r.
343

Adam Panek (Jan Kociniak) jest młodym dziennikarzem, piszącym dla "Sztandaru Młodych". Poszukując sensacyjnego tematu na artykuł, trafia na trop istniejącego rzekomo młodzieżowego klubu samobójców.

W struktury tej niecodziennej grupy wprowadza go świeżo poznana nauczycielka Renata (Ewa Krzyżewska). Wszystko zapowiada prawdziwy dziennikarski przebój, ale Panek nie zdaje sobie sprawy, że pada ofiarą starannie zaplanowanego żartu.

Komedia obyczajowa "Liczę na wasze grzechy" powstała na przekór pojawiającym się w polskich mediach lat 60. tezom o zgorzknieniu i demoralizacji ówczesnej młodzieży. Jest raczej satyrą na środowisko dziennikarskie, które często szuka sensacji za wszelką cenę. Główny bohater na fali głoszonych stereotypów postanawia napisać artykuł o pół-mitycznym klubie zrzeszającym przyszłych młodocianych samobójców. W tej roli Jan Kociniak, aktor Teatru Ateneum, który często gra również w filmach i serialach telewizyjnych, jak "Paryż- Warszawa bez wizy", "Lalka", "Miś", "Jezioro Bodeńskie", "Dom" czy "Boża podszewka". Partneruje mu Ewa Krzyżewska, która zadebiutowała w filmie "Popiół i diament", a potem wystąpiła m.in. w "Zuzannie i chłopcach", "Faraonie", "Lekarstwie na miłość" czy "Dzięciole". Jej ostatnim filmem przed porzuceniem pracy aktorskiej była "Zazdrość i medycyna" z roku 1973.

Pierwowzorem "Liczę na wasze grzechy" była powieść pod takim tytułem, opublikowana pod pseudonimem Andrzej Jurek przez Jerzego Janickiego i Andrzeja Mularczyka. Obaj zasłynęli przede wszystkim jako scenarzyści filmowi i telewizyjni. Janicki pracował przy realizacji seriali "Polskie drogi i "Dom", Mularczyk ma zaś na koncie scenariusze do "Samych swoich", "Nie ma mocnych", a także do "Serca na dłoni" Krzysztofa Zanussiego. Reżyserem "Liczę na wasze grzechy" został JERZY ZARZYCKI, zmarły w 1971 roku filmowiec, pamiętany m.in. z takich komedii, jak "Żołnierz królowej Madagaskaru" czy "Ewa chce spać", którego produkcji był kierownikiem artystycznym.

"Liczę na wasze grzechy" zostało nakręcone w Warszawie, przez co widz otrzymuje wspaniałą okazję przenieść się do stolicy pierwszej połowy lat 60.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...