Ale kino+
KINO MÓWI
Film. LISTA KOLEJKOWA

LISTA KOLEJKOWA

Lista de espera
komedia, Kuba/Hiszpania/Francja, 2000, 102 min.
reżyseria: Juan Carlos Tabio, Juan Carlos Tabío, Juan Carlos Tabío
obsada: Jorge Perugorria, Jorge Perugorría, Jorge Perugorría, Saturnino Garcia, Thaimi Alvarino, Vladimir Cruz
Premiera w Ale kino+: 21.02.2003 r.
343

Pełna barwnych postaci komedia "Lista kolejkowa" to swoisty komentarz do realiów panujących na Kubie i codziennych problemów, z jakimi stykają się jej mieszkańcy.

Akcja filmu toczy się w małym, położonym nad morzem miasteczku w środkowej części Kuby. Na dworcu, którego lat świetności chyba nikt już nie pamięta, tłoczy się spora grupa pasażerów. W niemiłosiernym upale i zgiełku czekają na autobusy do Hawany i Santiago - głównych miast, położonych w dwóch różnych częściach wyspy.

Wszyscy przeciskają się w kolejce do kasy, w której - jak się okazuje - nie ma żadnych biletów. Na domiar złego nadjeżdżające autobusy są pełne i nikogo już nie zabierają. Pasażerowie koczują na dworcu. W końcu zdesperowani szturmują kasę i dopadają kierownika dworca. Ten podejmuje heroiczną decyzję o naprawie starego autobusu. Młody inżynier Emilio (Vladimir Cruz), przy pomocy innych niedoszłych pasażerów próbują uruchomić zdezelowany pojazd. Tymczasem pozostali mieszkańcy rozmawiają, snują plany (np. uprzyjemnienia zniszczonej i brudnej poczekalni), marzenia, flirtują. Rosnąca atmosfera wspólnych planów, jedności i bliskości sprawia, że już nie wszyscy czekający mają ochotę opuścić dworzec...

Film Juana Carlosa Tabío pokazywany był na wielu festiwalach, między innymi w Cannes (2000) i na Festiwalu Nowego Kina Latynoamerykańskiego w Hawanie, gdzie dostał nagrodę za najlepszy scenariusz. Polscy widzowie mieli okazję zobaczyć go w ramach Festiwalu Filmowego w Sanoku w 2001 roku.
SERIALE

W pułapce 2

Kontynuacja rewelacyjnego islandzkiego serialu "W pułapce".


Coincoin i Nieludzie

Szalony francuski serial komediowy. Cztery lata po premierze "Małego Quinquina"...


Belfer

Oryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej.


Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.