Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. ŁOWCA JELENI

ŁOWCA JELENI

Deer Hunter
dramat, USA, 1978, 176 min.
reżyseria: Michael Cimino
obsada: Christopher Walken, John Savage, Meryl Streep, Robert De Niro
Premiera w Ale kino+: 1.09.2002 r.
5.00
343
5 głosy | 100 miejsce w rankingu

Retrospektywna opowieść o trzech robotnikach z prowincjonalnego miasta w Pensylwanii, których zmobilizowano na wojnę wietnamską.

Po jednym ze starć z komunistyczną partyzantką Michael (Robert De Niro), Nick (Christopher Walken) i Steven (John Savage) dostają się do niewoli, gdzie sadystyczni strażnicy zmuszają ich do gry w rosyjską ruletkę. W jej trakcie jeńcom udaje się zbiec, lecz żaden z nich nie będzie już mógł normalnie funkcjonować. Ich życie stanie się pasmem klęsk i upokorzeń.

Głośny film Michaela Cimino ("Wrota niebios", "Rok smoka"), który wywołał protest państw socjalistycznych na MFF w Berlinie z powodu ukazania okrucieństw żołnierzy Vietcongu.

Oscar oraz Nagroda Nowojorskich Krytyków Filmowych dla najlepszego filmu, za reżyserię i dla drugoplanowego aktora (Christopher Walken); Nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej za zdjęcia i film.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...