Ale kino+
alekino+
Film. Łowcy 2

Łowcy 2

Jägarna 2
thriller, Szwecja, 2011, 129 min.
reżyseria: Kjell Sundvall
obsada: Annika Nordin, Eero Milonoff, Jesper Barkselius, Kim Tjernström, Lo Kauppi, Peter Stormare, Rolf Lassgård
Premiera w Ale kino+: 29.06.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 112 miejsce w rankingu
Łowcy 2

"Łowcy 2" to kontynuacja jednego z najlepszych skandynawskich thrillerów. W rolach głównych wystąpił świetnie zgrany duet: znany z "Fargo" Peter Stormare oraz ponownie Rolf Lassgard, czyli Wallander ze szwedzkich ekranizacji kryminałów Henninga Mankella.

Północ Szwecji. Wielkie polowanie przerywa niepokojąca informacja o odnalezieniu samochodu zaginionej od pewnego czasu Elin Ledins (Ellenor Lindgren). W bagażniku są ślady krwi. Odciski palców znalezione na szybie prowadzą do Jariego Lipponena (Eero Milonoff), lokalnego zawadiaki, z którym w przeszłości zatarg miał miejscowy policjant, Torsten (Peter Stormare). W przypadku tak poważnego przestępstwa musi przybyć pomoc z centrali policyjnej w Sztokholmie. Przełożony, mimo protestów Erika Bäckströma (Rolf Lassgard), przydziela śledztwo właśnie jemu. Traumatyczne wydarzenia sprzed piętnastu lat wracają w pamięci Erika. Na miejscu okazuje się, że sprawa jest dużo bardziej zagmatwana, niż się początkowo wydawało.

Rolf Lassgard znany z pierwszej części "Łowców", zyskał w kontynuacji godnego partnera, Petera Stormare. Debiutem urodzonego w 1953 r. aktora była malutka rólka ("młody mężczyzna pomagający Isaakowi z kawą") w arcydziele Ingmana Bergmana "Fanny i Aleksander". I choć Stormare nie został nawet ujęty w napisach, tak rozpoczęta kariera musiała potoczyć się pomyślnie. Już w latach 90. przeniósł się za ocean i rozpoczął występy w anglojęzycznych produkcjach, jak nagrodzone dwoma Oscarami® "Fargo" czy "Big Lebowski", oba braci Coenów. Wcielił się w rolę obdarzonego mrocznym poczuciem humoru doktora Eddiego w "Raporcie mniejszości", oraz nieśmiałego Jeffa, zakochanego w Selmie, bohaterce "Tańcząc w ciemnościach" von Triera. To właśnie ze Stormarem Björk śpiewa w tym nagrodzonym Złotą Palmą dramacie, poruszającą piosenkę "I've Seen It All". Fanom seriali szwedzki aktor znany jest z kolei z roli szefa mafii w serialu "Skazany na śmierć".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...