Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Luther 2 odc. 1

Luther 2 odc. 1


serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2011, 112 min.
reżyseria: Sam Miller
obsada: Dermot Crowley, Idris Elba, Ruth Wilson
Premiera w Ale kino+: 19.09.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 38 miejsce w rankingu
Luther 2 odc. 1

Po przerwie spowodowanej dramatycznymi przeżyciami osobistymi genialny detektyw, John Luther powraca do służby w szeregach londyńskiej policji. W roli głównej znany z występu w "Prometeuszu" Ridley'a Scotta zdobywca Złotego Globu, Idris Elba.

Sporo wody upłynęło w Tamizie odkąd inspektor John Luhter (Idris Elba) prowadził śledztwo. Zdrada przyjaciela i brutalne morderstwo byłej żony okazały się tak wielkim wstrząsem, że na pewien czas Luther wycofał się z bieżącej pracy i poświęcił analizowaniu nierozwiązanych wcześniej spraw. Teraz powraca, by działać w dowodzonej przez Martina Schenka (Dermot Crowley) nowej jednostce, powołanej do rozwiązywania najtrudniejszych spraw i seryjnych przestępstw. Już pierwsze śledztwo dotyczyć będzie zamaskowanego, seryjnego mordercy, który w zrytualizowany sposób zabija ofiary w historycznie istotnych miejscach Londynu. Luther podejmie także niebezpieczną próbę wyrwania ze świata prostytucji nastoletniej córki znajomych, Jenny (Aimee-Ffion Edwards).

Tytułową rolę Johna Luthera w doskonałym dramaturgicznie serialu, zagrał Idris Elba. Aktor znany jest między innymi z roli Stringer Bella w "Prawie ulicy", czy występu w najnowszym filmie Ridley'a Scotta "Prometeusz". W 2012 roku, za fenomenalną kreację w "Lutherze", Elba odebrał swój pierwszy Złoty Glob. Ku radości wiernych fanów, którym aktor dziękował odbierając statuetkę, BBC zdecydowało się na wyprodukowanie drugiego sezonu serialu, w dwóch wersjach czasowych - 4-odcinkowej z krótszymi, serialowymi epizodami lub w wersji z 2 pełnometrażowymi odcinkami.

Recenzując kolejną odsłonę serialu "Luther" dziennikarka "The Telegraph" podkreślała aktorską maestrię: "[Elba] stał się mistrzem telewizyjnych zbliżeń. Sposób, w jaki używa mimiki, by wyrazić poczucie winy, ból, albo zauroczenie kobietą, robi wrażenie". Sam Elba o występie na antenie BBC mówił: "Wyjechałem z Anglii zanim osiągnąłem szczyt. [..] W Ameryce pracowałem bardzo ciężko, ponieważ 'Prawo ulicy' dało mi międzynarodowy rozgłos, z którego właśnie skorzystało BBC. Moment nie mógł być lepszy. BBC chciało podjąć się odważnego, serialowego projektu, a ja szukałem okazji, by spróbować swoich sił w tej dziedzinie, a także w produkcji. Był to, zatem związek idealny".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Luther 2
Luther 2 odc. 2
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...