Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Luther 3

Luther 3

Luther, Season 3
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2013, 100 min.
reżyseria: Sam Miller
obsada: Idris Elba, Rachel Hankey, Warren Brown
Premiera w Ale kino+: 15.09.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 31 miejsce w rankingu
Luther 3

We wrześniu, zaraz po premierze w Wielkiej Brytanii, ale kino+ zaprasza na polską premierę 3. sezonu serialu "Luther", uznanego za jedną z najlepszych produkcji kryminalnych ostatnich lat. W roli głównej występuje Idris Elba, zdobywca Złotego Globu, nominowany do Emmy i Satelity.

ale kino+ pokaże premierowo dwa pełnometrażowe odcinki 3. sezonu w niedzielę 15 września, od godziny 20:10. Już pierwszy sezon serialu cieszył się ogromnym powodzeniem wśród widzów, produkcja zebrała także entuzjastycznie recenzje prestiżowych mediów w wielu krajach. Hollywood Reporter napisał: Mocne scenariusze i świetna obsada, z akcentem na Idrisa Elbę, (...) składają się na porywający, inteligentny serial", a wtórował mu Variety: (...) wśród amerykańskich i brytyjskich produkcji ostatnich lat ze świecą szukać lepszego serialu z tego gatunku.

W 3. sezonie detektyw John Luther zajmie się m.in. ściganiem seryjnego mordercy kobiet czy szaleńca, wymierzającego na własną rękę "sprawiedliwość" na ulicach Londynu. W śledztwach pomoże Lutherowi jak zawsze niezastąpiony sierżant Justin Ripley. Nad głową Luthera zbiorą się też czarne chmury pod postacią porucznika Starka i detektyw Erin Gray z Wydziału Wewnętrznego, którym nie podobają się kontrowersyjne metody pracy Luthera. Zrobią wszystko, aby pozbawić go odznaki i aresztować za łamanie przepisów. Potrzebne im będą jednak dowody na to, że Luther nie zawsze działa zgodnie z prawem. W tym celu spróbują zwerbować do współpracy Ripleya, obiecując mu awans w zamian za informacje. Czy Ripley pozostanie lojalny wobec szefa? Z kolei życie prywatne bohatera nabierze barw, a to za sprawą uroczej Mary Day. Czy detektyw będzie gotowy na to, aby w końcu zaangażować się w poważny związek?

Główny bohater serialu John Luther to genialny detektyw zmagający się z ciemną stroną ludzkiej natury. Ściga morderców i psychopatów, lecz sam nie jest wolny od zła. Odnosi sukcesy w śledztwach, walcząc jednocześnie z własnymi demonami. Podczas gdy inni podziwiają jego błyskotliwą inteligencję i niezwykłą intuicję, on pogrąża się w autodestrukcji. Za przenikliwym umysłem Luther skrywa bowiem skomplikowaną, porywczą i namiętną naturę. To ona sprawia, że równie skory jest do aktów współczucia, jak i wybuchów agresji. Jego pragnienie wymierzania sprawiedliwości graniczy z obsesją - nie waha się łamać prawa i omijać procedur, gdy w grę wchodzi kwestia ukarania winnego.

Tytułową rolę Johna Luthera zagrał Idris Elba, aktor znany m.in. z kreacji Stringer Bella w amerykańskim serialu "Prawo ulicy", występu w filmie Ridleya Scotta "Prometeusz" a także w "Pacific Rim" w reżyserii Guillermo del Toro. W 2011 aktor zabłysnął występem w komiksowej superprodukcji "Thor" w reżyserii Kennetha Branagha, a w 2012 roku, za fenomenalną kreację w "Lutherze", otrzymał swój pierwszy Złoty Glob.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Luther 3 odc. 1
Luther 3 odc. 2
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...