Ale kino+
alekino+
Film. M JAK MORDERSTWO

M JAK MORDERSTWO

Dial M. for Murder
thriller, USA, 1954, 105 min.
reżyseria: Alfred Hitchcock
obsada: Grace Kelly, John Williams, Ray Milland, Robert Cummings
Premiera w Ale kino+: 19.09.2002 r.
5.00
343
5 głosy | 443 miejsce w rankingu

Ekranizacja sztuki Frederica Scotta, kameralny, pełen napięcia thriller rozgrywający się głównie w jednym pomieszczeniu.

Tony Wendice (Ray Milland) planuje zabójstwo swej atrakcyjnej żony Margot (Grace Kelly), licząc iż zostanie bogatym spadkobiercą. Wynajmuje płatnego zabójcę, lecz szczegółowo zaplanowana zbrodnia nie dochodzi do skutku. We własnym mieszkaniu Margot uwalnia się z rąk napastnika i działając w samoobronie zadaje mu śmiertelny cios nożyczkami. Pomimo to zostaje oskarżona o zabójstwo, a ława przysięgłych skazuje ją na śmierć. Jej mąż zadowolony jest z takiego obrotu sprawy, jednak pewne nieoczekiwane okoliczności sprawiają, że wyrok nie dochodzi do skutku.

Nagroda Nowojorskich Krytyków Filmowych dla najlepszej aktorki (Grace Kelly).
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...