Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. M - miasto szuka mordercy

M - miasto szuka mordercy

M - Eine Stadt sucht einen Mörder aka M - A City Hunts a Murderer
serial kryminalny, Austria/Niemcy, 2018, 60 min.
reżyseria: David Schalko
obsada: Lars Eidinger, Moritz Bleibtreu, Udo Kier
Premiera w Ale kino+: 5.02.2020 r.
3.67
343
11 głosy | 13 miejsce w rankingu
M - miasto szuka mordercy
© Beta Film. All rights reserved.

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała. Dla prasy to gorący temat. Dla policji - trudne zadanie. Dla polityków - kłopot. Morderca dzieci musi zostać ujęty, aby zadowolić wszystkich.

Jedna z najmroźniejszych zim w ciągu ostatnich kilku lat. Zdenerwowana matka odsyła córeczkę z powrotem na plac zabaw, aby odzyskała pozostawioną tam kurtkę. Dziewczynka słyszy gwizdanie dochodzące gdzieś zza kurtyny śniegu. Uwiedziona melodią, szuka źródła dźwięku. Znika bez śladu. Pomiędzy mieszkańcami Wiednia przechadza się morderca dzieci. Podejrzenia padają na kryminalistów, obcokrajowców, biedaków, w końcu na dziwacznego nauczyciela. Nawet rodzice znajdują się w kręgu podejrzanych. Tabloidy niczym sępy rzucają się na sensację. Policja ponosi kolejne klęski. Ambitny i populistyczny minister spraw wewnętrznych widzi w chaosie wspaniałą szansę dla siebie - może wprowadzić w życie wymarzony plan intensywnej inwigilacji. Sieje w obywatelach strach, żąda kary śmierci dla oprawcy. Do sprawy wtrąca się przestępczy półświatek. Rozpoczyna się polowanie na czarownice. Całe miasto poluje na mordercę.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...