Ale kino+
alekino+
Film. MADE IN USA

MADE IN USA

Made in USA
obyczajowy, Francja, 1966, 90 min.
reżyseria: Jean-Luc Godard
obsada: Anna Karina, Jean-Pierre Leaud, Jean-Pierre Léaud, Kyoko Kosaka, Laszlo Szabo, Marianne Faithfull
Premiera w Ale kino+: 21.09.1999 r.
3.00
343
3 głosy | 739 miejsce w rankingu

Młoda dziennikarka, Paula Nelson (A.Karina), przyjeżdża do małego miasteczka w poszukiwaniu prawdy o śmierci swojego męża.

Prawda ta pomaga jej odkryć bezwzględny obraz współczesnego społeczeństwa pełnego przemocy, oszustów, tajnych agentów, płatnych morderców, skorumpowanych policjantów. Jawi jej się okrutny i bezlitosny świat, w którym zbrodnie polityczne, spiski, porwania czy wyrównywanie rachunków są na porządku dziennym.

"Made in USA" jest oskarżeniem, sygnałem alarmowym ostrzegającym przed wpływem kolonializmu amerykańskiego odpowiedzialnego za wzrost przestępczości i agresji, niechętnego jakiemukolwiek postępowi i zmianom. Jest to również film polityczny zastanawiający się nad rolą i pozycją współczesnej francuskiej lewicy i jej próbie dostosowania się do starych struktur IV Republiki.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...