Ale kino+
alekino+
Film. MADE IN USA

MADE IN USA

Made in USA
obyczajowy, Francja, 1966, 90 min.
reżyseria: Jean-Luc Godard
obsada: Anna Karina, Jean-Pierre Leaud, Jean-Pierre Léaud, Kyoko Kosaka, Laszlo Szabo, Marianne Faithfull
Premiera w Ale kino+: 21.09.1999 r.
3.00
343
3 głosy | 739 miejsce w rankingu

Młoda dziennikarka, Paula Nelson (A.Karina), przyjeżdża do małego miasteczka w poszukiwaniu prawdy o śmierci swojego męża.

Prawda ta pomaga jej odkryć bezwzględny obraz współczesnego społeczeństwa pełnego przemocy, oszustów, tajnych agentów, płatnych morderców, skorumpowanych policjantów. Jawi jej się okrutny i bezlitosny świat, w którym zbrodnie polityczne, spiski, porwania czy wyrównywanie rachunków są na porządku dziennym.

"Made in USA" jest oskarżeniem, sygnałem alarmowym ostrzegającym przed wpływem kolonializmu amerykańskiego odpowiedzialnego za wzrost przestępczości i agresji, niechętnego jakiemukolwiek postępowi i zmianom. Jest to również film polityczny zastanawiający się nad rolą i pozycją współczesnej francuskiej lewicy i jej próbie dostosowania się do starych struktur IV Republiki.
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...