Ale kino+
alekino+
Film. Mądrość i seks

Mądrość i seks

Filth and Wisdom
komedia, Wlk. Brytania, 2008, 81 min.
obsada: Eugene Hutz, Holly Weston, Inder Manocha, Richard E. Grant, Vicky Mcclure
Premiera w Ale kino+: 31.01.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 79 miejsce w rankingu
Mądrość i seks

Debiut reżyserski Madonny - oparta na wątkach z życia królowej muzyki pop, zabawna komedia o życiowych i seksualnych perypetiach trójki mieszkańców londyńskiej kamienicy.

Andriy Krystiyan, zwany A.K. (Eugene Hutz), przyjechał do Londynu z Ukrainy. Jest filozofem, poetą, wyrocznią w sprawach życia i niespełnionym muzykiem. Żeby związać koniec z końcem, przebrany w kobiece ubrania, spełnia seksualne fantazje żonatych mężczyzn. A.K. podkochuje się w swojej współlokatorce Holly (Holly Weston) - baletnicy, która marzy o występach w Royal Ballet i "szlifuje" swoje umiejętności, tańcząc w klubie go-go. Wraz z nimi mieszka też urocza lekomanka Juliette (Vicky McClure). Dziewczyna pragnie wyjechać na misję humanitarną do Afryki, jednak na razie pracuje w aptece, gdzie musi odrzucać awanse żonatego szefa. Te trzy barwne osobowości są centralnymi postaciami zabawnej i seksownej komedii, opowiadającej o ludziach, którzy mimo przeciwności nie tracą nadziei, że pewna dnia ich marzenia się spełnią.

Obfitujący w autobiograficzne wątki debiut reżyserski MADONNY można opisać jako połączenie komedii, dramatu, musicalu i romansu. Film zaprezentowano po raz pierwszy na festiwalu w Berlinie w 2008 roku, gdzie spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności i mieszanymi reakcjami krytyków. Atutem obrazu jest muzyka punk-rockowego zespołu Gogol Bordello, w którym występuje odtwórca głównej roli, urodzony w Kijowie Eugene Hutz. Na ekranie partnerują mu debiutantka Holly Weston oraz znana z jednego z najlepszych brytyjskich filmów ostatnich lat "To właśnie Anglia", Vicky McClure. Warto przypomnieć, że Madonna od dawna flirtuje z kinem i wielokrotnie pojawiała się przed kamerą, m.in. w "Rozpaczliwie poszukując Susan", "Kim jest ta dziewczyna?", "Dicku Tracy" czy "Evicie". Tytułowa rola w tym ostatnim filmie przyniosła jej nawet Złoty Glob.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

Zobacz dyskusję na temat filmu w programie:
KINO MÓWI: MUZYKA - MĄDROŚĆ I SEKS (materiał wideo 15:38 min)

Zobacz stronę cyklu:
Kino Mówi: Muzyka

SERIALE

Alex. Brudny glina 2

Świat Alexa się całkowicie rozpadł. Zapłacił wysoką cenę za uratowanie syna przed mafią, opuściła go żona oraz siedzi w więzieniu za zabicie policjanta. Jak potoczą się dalsze losy byłego policjanta? Przetrwanie w więzieniu o zaostrzonym rygorze nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza jeśli wszyscy wiedzą, że w poprzednim życiu byłeś gliną...


Purpurowe rzeki

Serial na podstawie bestsellerowej powieści Jeana-Christophe Grangé, który brał czynny udział w tworzeniu ekranizacji. Wciągający thriller przedstawiający makabryczny świat pełen straszliwych zbrodni i wstrząsających rytuałów. Detektyw Pierre Niémans i jego nowa partnerka Camille Delauney prowadzą śledztwo w sprawie dziwnych zbrodni...