Ale kino+
alekino+
Film. Mali agenci 2: Wyspa marzeń

Mali agenci 2: Wyspa marzeń

Spy Kids 2: The Island Of Lost Dreams
film przygodowy, USA, 2002, 100 min.
reżyseria: Robert Rodriguez
obsada: Alan Cumming, Alexa Vega, Antonio Banderas, Danny Trejo, Daryl Sabara, Steve Buscemi
Premiera w Ale kino+: 16.09.2011 r.
5.00
343
10 głosy | 50 miejsce w rankingu
Mali agenci 2: Wyspa marzeń

"Mali agenci 2: Wyspa marzeń" w reżyserii Roberta Rodrigueza to kontynuacja części pierwszej, okrzykniętej "młodzieżowym Jamesem Bondem". W rolach głównych występują: Antonio Banderas, Danny Trejo, Steve Buscemi oraz doskonali dziecięcy aktorzy, Alexa Vega i Daryl Sabara.

Rodzeństwo superagentów, Carmen (Alexa Vega) i Juni Cortez (Daryl Sabara), rusza w niebezpieczną misję odnalezienia urządzenia znanego pod nazwą "Transmooker". Sprzęt, który ukradziono, może zagrozić bezpieczeństwu świata. Mali agenci nie są jednak sami, przeciw sobie mają konkurencyjną parę agentów - Gary'ego (Matt O'Leary) i Gerti Giggles (Emily Osment). Ślad zaprowadzi ich na tajemniczą wyspę, którą włada szalony naukowiec, Romero (Steve Buscemi).

"Mali agenci" (2001) wywołali niemałe zdziwienie wśród fanów ROBERTA RODRIGUEZA. Zrobił bowiem pozbawiony przemocy, familijny film akcji, przy okazji pastiszując filmy szpiegowskie. Już rok później nakręcił kontynuację i z powodzeniem, podobnie jak w przypadku pierwszej części, zajął się nie tylko reżyserią, ale również scenariuszem, montażem i współudziałem w tworzeniu ścieżki dźwiękowej. Stanął także za kamerą. Fabuła części drugiej jest luźno oparta na wątkach powieści H.S. Wellsa i filmie "Wyspa doktora Moreau" z Belą Lugosim z 1932 roku. A ponieważ cała seria to w założeniu "młodzieżowy James Bond", stawka, o którą walczą bohaterowie, nie może być niższa niż ratowanie świata. Na ekranie roi się od pomysłowych gadżetów, nie brakuje odniesień do innych filmów oraz potężnej dawki humoru. "Mali agenci" niosą też przesłanie o wartości rodziny i więzów międzypokoleniowych. W rolach głównych, po raz drugi, wystąpili Antonio Banderas oraz doskonali dziecięcy aktorzy: Alexa Vega i Daryl Sabara. Dołączył do nich Steve Buscemi.

W listopadzie na ekranach polskich kin pojawi się czwarta części filmu: "Spy Kids 4: All the Time in the World".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...