Ale kino+
alekino+
Film. MALI AGENCI

MALI AGENCI

Spy Kids
film przygodowy, USA, 2001, 84 min.
reżyseria: Robert Rodriguez
obsada: Alan Cumming, Antonio Banderas
Premiera w Ale kino+: 1.06.2010 r.
5.00
343
5 głosy | 59 miejsce w rankingu
MALI AGENCI

Okrzyknięty mianem "młodzieżowego Jamesa Bonda" film w reżyserii Roberta Rodrigueza. Twórca "Desperado" i "Od zmierzchu do świtu" z rozmachem i wyobraźnią ożywia w "Małych agentach" ramy kina familijnego.

12-letnia Carmen (Alexa Vega) i jej młodszy brat Juni (Daryl Sabara) uważają swoich rodziców za nieszkodliwych nudziarzy. W rzeczywistości państwo Cortezowie (Antonio Banderas i Carla Gugino) są agentami w stanie spoczynku. Teraz zostają przywróceni do służby po tym, jak w tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć ich koledzy. Wkrótce sami wpadają w pułapkę zastawioną na nich przez złowieszczego Fegana Floopa (Alan Cumming), który zamierza podbić świat. Młodzi Cortezowie, wyposażeni w wymyślne gadżety rodziców, ruszają im na pomoc.

"Mali agenci" wywołali niemałe zdziwienie wśród fanów ROBERTA RODRIGUEZA. Zrobił bowiem pozbawiony przemocy, familijny film akcji, przy okazji pastiszując kino szpiegowskie. W przeciwieństwie do tradycyjnych historii o agentach, "Mali agenci" posiadają też morał. "Utrzymanie jedności rodziny to wyzwanie na całe życie. To jest prawdziwa misja specjalna. Warta jest ona walki, ponieważ w życiu nie ma większej nagrody niż rodzina" - tak opisywał Rodriguez przesłanie płynące z filmu. Pomysł na "Małych agentów" pojawił się w trakcie pracy nad "Czterema pokojami" - "W tym filmie Antonio Banderas gra ojca dwojga dzieci, które w jednej ze scen noszą smokingi. Pamiętam, jak patrzyłem na te dzieciaki i myślałem: Ojej, one wyglądają jak mały James Bond i to jest niezły pomysł na kino familijne".

Jak przystało na film szpiegowski, w "Małych agentach" pełno jest niezwykłych gadżetów, których nie powstydziłby się sam Q zaopatrujący w nie Jamesa Bonda. W ich wymyślaniu przewodził sam Rodriguez, dając upust nieposkromionej wyobraźni. Wśród niezliczonych technicznych zabawek znalazły się m.in. łódź podwodna zmieniająca się w motorówkę, przeobrażający się w ułamku sekundy w amfibię Samochód Agenta, czy odrzutowy samolocik okrążający ziemię w kilka minut.

Reżyser obsadził w filmie swoich ulubionych aktorów - Antonio Banderasa, Cheecha Marina oraz Danny'ego Trejo. Największe brawa zebrali jednak młodzi odtwórcy - Alexa Vega i Daryl Sabara.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...