Ale kino+
alekino+
Film. Malowany welon

Malowany welon

The painted veil
melodramat, USA/Chiny, 2006, 125 min.
reżyseria: John Curran
obsada: Edward Norton, Liev Schreiber, Naomi Watts, Toby Jones
Premiera w Ale kino+: 6.04.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 37 miejsce w rankingu
Malowany welon

Rozgrywająca się w Chinach początku XX wieku opowieść o małżeńskiej miłości, wystawionej na poważną próbę. W rolach głównych Naomi Watts i Edward Norton.

Kitty (Naomi Watts) pochodzi z arystokratycznej londyńskiej rodziny, która coraz dobitniej uświadamia młodej kobiecie konieczność zamążpójścia. Gdy na horyzoncie pojawia się zainteresowany kobietą Walter (Edward Norton), Kitty, mimo braku uczuć do wpatrzonego w nią naukowca, decyduje się na małżeństwo. Zaraz po ślubie młodzi wyjeżdżają do Szanghaju, gdzie Walter prowadzi swoje badania. Jednak życie u boku bakteriologa, skupionego na pracy w laboratorium, nie bardzo odpowiada Kitty. Znużona kobieta wdaje się w romans z brytyjskim konsulem. Walter szybko odkrywa zdradę. Stawia żonie ultimatum - albo rozwiodą się z orzeczeniem o jej winie, albo wyjadą razem do odległego regionu Chin, by nieść pomoc ludziom chorym na cholerę. Kitty zgadza się na wyjazd. Podróż okazuje się niezwykłym doświadczeniem, które zbliża do siebie małżonków i uświadamia im, jak wiele dla siebie znaczą.

"Malowany welon" powstał na podstawie wielokrotnie ekranizowanej powieści Williama Somerseta Maughama. Edward Norton, który wcielił się w postać Waltera i zarazem wyprodukował film, przygotowywał się do projektu dziesięć lat. Aktor jest wielbicielem kultury Dalekiego Wschodu, dlatego tak bardzo zależało mu, by film powstał w Chinach. Za swoją rolę był nominowany do Independent Spirit Award. W filmie partneruje mu Naomi Watts. Oprócz pięknych zdjęć "Malowany welon" wyróżnia sugestywna muzyka skomponowana przez Alexandre'a Desplata, który został uhonorowany Złotym Globem.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...