Ale kino+
alekino+
Film. MANON ZE ŹRÓDEŁ

MANON ZE ŹRÓDEŁ

MANON DES SOURCES
dramat, Francja, 1986, 113 min.
reżyseria: Claude Berri
obsada: Daniel Auteuil, Emmanuelle Beart, Emmanuelle Béart, Yves Montand
Premiera w Ale kino+: 4.06.1999 r.
5.00
343
5 głosy | 433 miejsce w rankingu

Druga część opowieści o losach rodziny Jeana de Florette. Historia "Manon des sources" zaczyna się kilka lat po śmierci Jeana. Sprawca jego nieszczęścia, Cesar Soubeyran, jest już starym człowiekiem żyjącym jedynie w towarzystwie swego bratanka Ugolina.

Soubeyran chce namówić bratanka do założenia rodziny by ich rodowe nazwisko mogło przetrwać. Wyszukuje mu różne kandydatki na żonę, jednakże Ugolin myśli tylko o jednej dziewczynie- Manon (E.Beart)- córce Jeana de Florette. Po śmierci ojca Manon wraz ze swą matką utrzymywała się z hodowli kóz. Mimo ciągłego braku pieniędzy matka zadbała o dobre wykształcenie córki. Manon wyrosła na mądra i piękną dziewczynę. Pewnego dnia Manon dowiaduje się przypadkiem, że Soubeyran wraz z Ugolinem chcąc zmusić Jeana do odsprzedania im ziemi ukryli znajdujące się na terenie jej ojca źródło świeżej wody przez co stali się sprawcami jego przedwczesnej śmierci. Rozgoryczona dziewczyna pragnie się zemścić a pomaga jej w tym nieoczekiwane odkrycie źródła dostarczającego wody dla całej wsi.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...