Ale kino+
alekino+
Film. MARNIE

MARNIE


thriller, USA, 1964, 130 min.
reżyseria: Alfred Hitchcock
obsada: Diane Baker, Martin Gabel, Sean Connery, Tippi Hedren
Premiera w Ale kino+: 13.12.2004 r.
3.00
343
3 głosy | 538 miejsce w rankingu

Marnie (Tippi Hedren) jest zimną, wyrachowaną złodziejką. Uroda pozwala jej zdobywać zaufanie pracodawców, których okrada. Nieustannie zmienia wygląd, przenosząc się z miasta do miasta. Kolejnym miejscem, do którego trafia, jest filadelfijskie wydawnictwo, któremu szefuje Mark (Sean Connery).

Przyjmując Marnie do pracy mężczyzna ma wprawdzie pewne podejrzenia, ale w końcu daje się przekonać. Wkrótce wydawca ulega urokowi nowej pracownicy. Zakochany Mark zaczyna wówczas interesować się przeszłością kobiety. Udaje mu się ją złapać na gorącym uczynku, zamiast jednak oddać w ręce policji, proponuje małżeństwo.

W "Marnie" ALFRED HITCHCOCK po raz kolejny dał wyraz swojej fascynacji psychoanalizą. Zrealizowany w chłodnym tonie thriller, to precyzyjne studium psychologiczne, na granicy formalnego eksperymentu. Hitchcock początkowo zamierzał powierzyć rolę tytułową swojej ulubionej aktorce Grace Kelly - wówczas świeżo upieczonej księżnej Monako. Aktorka odmówiła, motywując swoją decyzję niestosownością roli złodziejki dla żony głowy państwa. Stało się to z korzyścią dla filmu. Tippi Hedren (matka Melanie Griffith) znakomicie poradziła sobie na ekranie; jej przejścia od lodowatego spokoju po stan kompletnego rozstroju nerwowego to pokaz warsztatu aktorskiego najwyższej próby. Hedren partneruje Sean Connery, który w filmie Hitchcocka zagrał bezpośrednio po występach w dwóch pierwszych odcinkach przygód Jamesa Bonda.
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...