Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Masters of Sex odc. 6

Masters of Sex odc. 6

Masters of Sex, ep. 6
serial obyczajowy, USA, 2013, 60 min.
reżyseria: Michael Apted
obsada: Annaleigh Ashford, Beau Bridges, Caitlin Fitzgerald, Lizzy Caplan, Michael Sheen, Nicholas D'Agosto
Premiera w Ale kino+: 16.09.2014 r.
343
Masters of Sex odc. 6
© 2013 Sony Pictures Television Inc. and Showtime Networks Inc. All Rights Reserved.

Doktor Masters i jego żona Libby wciąż dochodzą do siebie po tym, jak Libby poroniła. Z kolei Virginia proponuje przeprowadzenie badań, które podważą teorie Freuda na temat kobiecego orgazmu. W międzyczasie do badań Mastersa zgłasza się na ochotnika Margaret Scully (nagrodzona na tegorocznej gali Emmy Allison Janney) - żona rektora.

William Masters (Michael Sheen) i jego żona Libby wyjeżdżają na wakacje do Miami Beach - Masters ma nadzieję, że wyjazd pocieszy jego żonę i pozwoli jej chociaż na chwilę zapomnieć o poronieniu. Ich spokój burzy na miejscu para z pokoju obok, która nocami głośno uprawia seks - szczególnie drażni to Mastersa, tym bardziej, że sąsiadami okazuje się małżeństwo pod siedemdziesiątkę. Tymczasem Virginia Johnson (Lizzy Caplan) ubiega się o pozwolenie na badania, które udowodnią, ze Freud wysnuł mylne teorie na temat kobiecego orgazmu. Przeprowadza eksperyment na Jane, który daje zupełnie nowe, zaskakujące wyniki. Dzwoni do Mastersa z prośbą, aby do ich badań dopuścić więcej kobiet. Chce sprawdzić, czy reakcja Jane była przypadkowa czy też nie. Tymczasem Margaret Scully (nagrodzona na tegorocznej gali Emmy Allison Janney) żona rektora, odkrywa, jak nudne i niesatysfakcjonujące jest jej życie seksualne. Ciekawa badań Mastersa, zgłasza się na ochotnika.

Amerykański serial "Masters of Sex" przedstawia prawdziwą historię doktora Williama Mastersa i jego asystentki Virginii Johnson. W latach 50. rozpoczęli badania, dzięki którym seks przestał być wstydliwym tematem tabu, za to zaczął pojawiać się w mediach. Sprawili, że zmieniło się m.in. spojrzenie na seksualność kobiet, które wciąż były uczone, że nagrodą za seks są dzieci, a przyjemność ze zbliżenia czerpią jedynie mężczyźni. Masters i Johnson byli autorami kilku książek, z których dwie publikacje - "Human Sexual Response" (1966) i "Human Sexual Inadequacy" (1970) - stały się bestsellerami i zostały przetłumaczone na trzydzieści języków.

W serialu w główne role wcielają się Michael Sheen, który za swoją kreację był nominowany do Złotego Globu i Lizzy Caplan, nominowana do Nagrody Emmy. Oprócz tego "Masters of Sex" był nominowany do Złotego Globu w kategorii - "najlepszy serial dramatyczny" a do Nagrody Emmy w 4 kategoriach: "najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym" dla Allison Janney, "najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym" dla Beau Bridgesa, najlepszą czołówkę oraz najlepszą scenografię.

ODCINKI

Masters of Sex
Masters of Sex odc. 1
Masters of Sex odc. 2
Masters of Sex odc. 3
Masters of Sex odc. 4
Masters of Sex odc. 5
Masters of Sex odc. 7
Masters of Sex odc. 8
Masters of Sex odc. 9
Masters of Sex odc. 10
Masters of Sex odc. 11
Masters of Sex odc. 12
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...