Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Masters of Sex odc. 8

Masters of Sex odc. 8

Masters of Sex, ep. 8
serial obyczajowy, USA, 2013, 60 min.
reżyseria: Michael Apted
obsada: Annaleigh Ashford, Beau Bridges, Caitlin Fitzgerald, Lizzy Caplan, Michael Sheen, Nicholas D'Agosto
Premiera w Ale kino+: 23.09.2014 r.
343
Masters of Sex odc. 8
© 2013 Sony Pictures Television Inc. and Showtime Networks Inc. All Rights Reserved.

William Masters i Virginia Johnson decydują się na sfilmowanie swoich badań, tymczasem Margaret (nagrodzona w tym roku Emmy Allison Janney) jest coraz bliżej odkrycia prawdy o podwójnym życiu swojego męża, Scully'ego.

Nową sekretarką Mastersa (Michael Sheen) zostaje Jane, dzięki czemu Virginia (Lizzy Caplan) ma więcej czasu na studia i rozwój zawodowy. W pierwszej kolejności zapisuje się na lekcje anatomii do doktor DePaul, która ostrzega ją, że egzaminy końcowe będą bardzo trudne. Tymczasem doktor Langham kończy romans z Margaret (nagrodzona za te rolę Emmy Allison Janney) i wraca do żony. Margaret jest zdruzgotana, za to postanawia odkryć prawdę o podwójnym życiu swojego męża. W hotelowym barze umawia się z Dale'em - męską prostytutką, który czeka na Scully'ego (Beau Bridges). Jak zakończy się to spotkanie? W międzyczasie Masters zwraca się z prośbą do jednego z pracowników uczelni - Lestera Lindena - aby sfilmował sesje, jakie prowadzi wraz z Virginią. Libby z kolei zapisuje się na lekcje tańca, a Haas (Nicholas D'Agosto) postanawia oświadczyć się Vivian.

Amerykański serial "Masters of Sex" przedstawia prawdziwą historię doktora Williama Mastersa i jego asystentki Virginii Johnson. W latach 50. rozpoczęli badania, dzięki którym seks przestał być wstydliwym tematem tabu, za to zaczął pojawiać się w mediach. Sprawili, że zmieniło się m.in. spojrzenie na seksualność kobiet, które wciąż były uczone, że nagrodą za seks są dzieci, a przyjemność ze zbliżenia czerpią jedynie mężczyźni. Masters i Johnson byli autorami kilku książek, z których dwie publikacje - "Human Sexual Response" (1966) i "Human Sexual Inadequacy" (1970) - stały się bestsellerami i zostały przetłumaczone na trzydzieści języków.

W serialu w główne role wcielają się Michael Sheen, który za swoją kreację był nominowany do Złotego Globu i Lizzy Caplan, nominowana do Nagrody Emmy. Oprócz tego "Masters of Sex" był nominowany do Złotego Globu w kategorii - "najlepszy serial dramatyczny" a do Nagrody Emmy w 4 kategoriach: "najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym" dla Allison Janney, "najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym" dla Beau Bridgesa, najlepszą czołówkę oraz najlepszą scenografię.

ODCINKI

Masters of Sex
Masters of Sex odc. 1
Masters of Sex odc. 2
Masters of Sex odc. 3
Masters of Sex odc. 4
Masters of Sex odc. 5
Masters of Sex odc. 6
Masters of Sex odc. 7
Masters of Sex odc. 9
Masters of Sex odc. 10
Masters of Sex odc. 11
Masters of Sex odc. 12
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...