Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Matka

Matka

The Mother
melodramat, Wlk. Brytania, 2003, 107 min.
reżyseria: Roger Michell
obsada: Anna Wilson-Jones, Anne Reid, Daniel Craig, Danira Govich, Peter Vaughan
Premiera w Ale kino+: 29.06.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 559 miejsce w rankingu
Matka

May i Toots są małżeństwem z wieloletnim stażem. Ich dorosłe dzieci - Paula i Bobby z żoną Helen - mieszkają w Londynie. Rodzice postanawiają je odwiedzić.

W trakcie podróży Toots umiera. Po śmierci męża May nie może sobie znaleźć miejsca. W końcu postanawia się przeprowadzić do Londynu. Ma nadzieję, że będzie trochę mniej samotna, choć Paula, Bobby i wnuki są zajęci własnymi sprawami. Przygnębiona May czuje się tak, jakby jej życie skończyło się wraz z odejściem Tootsa. Wtedy na jej drodze staje Darren (Daniel Craig). Trzydziestokilkuletni mężczyzna jest kochankiem Pauli. Bobby wynajmuje go do remontu swojego domu. May zdaje sobie sprawę, że niemal wszystko dzieli ją od Darrena: wiek, pozycja, temperament. A jednak mężczyzna coraz bardziej ją pociąga. Na przekór wszystkiemu May poddaje się temu uczuciu.

"Matka" to film cenionego brytyjskiego twórcy ROGERA MICHELLA. Reżyser zdobył dużą popularność komediowym hitem "Notting Hill". Wcześniej pracował na prestiżowych brytyjskich scenach (Royal Court Theatre, Royal Shakespeare Company) i w telewizji BBC. Zrealizował takie filmy, jak "Perswazje" (BAFTA za film roku), "Zmiana pasa" i "Przetrzymać tę miłość". Scenariusz "Matki" wyszedł spod pióra znanego brytyjskiego scenarzysty i reżysera Hanifa Kureishi, który pracował z Michellem przy jego filmach "The Buddha of Suburbia" i "Venus". W postać May wcieliła się ceniona aktorka telewizyjna i teatralna Anne Reid. Rolę Darrena powierzono jednej z największych gwiazd współczesnego brytyjskiego kina Danielowi Craigowi. W postać Tootsa wcielił się Peter Vaughan ("Nędzne psy", "Kochanica Francuza", "Okruchy dnia"). Kreację Anne Reid wyróżniono Nagrodą Londyńskiego Koła Krytyków Filmowych oraz nominowano m.in. do BAFTA, Chlotrudis Award, British Independent Film Award i Europejskiej Nagrody Filmowej (Nagroda Główna i Nagroda Publiczności).
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...