Ale kino+
alekino+
Film. MAYBE BABY

MAYBE BABY


komedia, Wlk. Brytania, 2000, 104 min.
reżyseria: Ben Elton
obsada: Emma Thompson, Hugh Laurie, Joely Richardson, Matthew Macfadyen
Premiera w Ale kino+: 27.04.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 59 miejsce w rankingu
MAYBE BABY

Komedia o bezskutecznych staraniach pewnej pary o dziecko. W roli miłośniczki sztuk Szekspira Joely Richardson, a jako jej mąż i poszukujący inspiracji scenarzysta - Hugh Laurie.

Sam (Hugh Laurie) pracuje przy produkcji sitcomów. Chciałby wrócić do pisania scenariuszy, brak mu jednak inspiracji. Wraz z żoną, Lucy (Joely Richardson), od dłuższego czasu bezskutecznie stara się o dziecko. Lucy zachęcona radą przyjaciółki Druscilli (Emma Thompson) próbuje bardzo niekonwencjonalnych metod, by zwiększyć szanse zajścia w ciążę. Tymczasem w biurze pojawia się nowy, przystojny pracownik, Carl (James Purefoy).

"Maybe Baby" powstał w 2000 na podstawie sztuki Bena Eltona "Inconceivable". Film nie był jednak pierwszym spotkaniem tria Ben Elton - Emma Thompson - Hugh Laurie. Dwoje ostatnich przyjaźni się już od czasów studiów, a ze scenarzystą los połączył ich w 1983 podczas zdjęć do komediowego serialu "Alfresco". Następnie, kiedy w 1985 Ben Elton i Richard Curtis (późniejszy twórca takich przebojów, jak "Cztery wesela i pogrzeb" i "To właśnie miłość") przejęli pieczę nad serialem "Czarna żmija", zaprosili do współpracy Lauriego. Od tego czasu pojawiał się on w każdym odcinku, zdobywając w Wielkiej Brytanii sporą popularność. Po zakończeniu serii "Czarna Żmija: Jak spędziłem I wojnę światową", drogi aktora i scenarzysty rozeszły się. Ben Elton zajął się pisaniem kolejnych seriali m.in.: "Cienkiej Niebieskiej Linii" z Rowanem Atkinsonem. Aktora zaś zajmowały głównie projekty, w które angażował wraz ze swoim przyjacielem, Stephenem Fry ("Kawałek Fry'a i Laurie'ego", "Jeeves and Wooster"). "Maybe Baby", debiut reżyserski Eltona, dał szansę na ponowne spotkanie się artystycznej trójki.
Nowy etap kariery Hugh Lauriego wyznacza rok 2004 i rola doktora House'a. Przyniosła ona Lauriemu światową popularność i dwa Złote Globy.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...