Ale kino+
alekino+
Film. MEWY

MEWY


dramat obyczajowy, Polska, 1986, 89 min.
reżyseria: Jerzy Passendorfer
obsada: Andrzej Krucz, Lidia Korsakówna, Robert Inglot, Urszula Kowalska
Premiera w Ale kino+: 20.06.2003 r.
5.00
343
5 głosy | 503 miejsce w rankingu

Współczesna Polska. Zosia Zadora (Urszula Kowalska) ma kilkanaście lat, ale postanawia rozpocząć już dorosłe życie. Dziewczyna ucieka z domu i zamieszkuje z dwiema niewiele od siebie starszymi koleżankami w Trójmieście. Tu przeżywa swoją pierwszą miłość.

Dwudziestoparoletni Kostek (Andrzej Krucz) okazuje się jednak szefem lokalnej szajki przestępczej. W procederze biorą też udział współlokatorki Zosi, które wywabiają z knajp pijanych "klientów", podczas gdy pozostali członkowie szajki okradają ich. W działania grupy zostaje wciągnięta również Zosia. Stopniowo jej świat zaczyna się walić. Kostek zdradza ją z jedną z koleżanek, a w końcu zostaje aresztowany pod zarzutem handlu narkotykami. Dziewczyna zostaje bez środków do życia i po pewnych wahaniach zostaje prostytutką. W arkana zawodu wprowadza ją jego weteranka, "Ciotka" (Lidia Korsakówna). Tymczasem Zosia przypadkowo poznaje młodego marynarza Stefana Janiaka (Robert Inglot). Szybko łączy ich uczucie, ale dziewczyna nie zdradza mu swojej prawdziwej profesji. Chce wrócić do normalnego życia. Ale pewnego dnia Stefan poznaje prawdę.

Ekranizacja bestsellerowej powieści Stanisława Goszczurnego to dzieło JERZEGO PASSENDORFERA znanego głównie dzięki dramatom wojennym tj. "Zamach", "Skąpani w ogniu", "Barwy walki", "Kierunek Berlin" oraz serialu "Janosik". W 1987 roku film wyróżniono m.in. Brązowym Żaglem na FF "Ludzie i morze" w Trójmieście.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...