Ale kino+
alekino+
Film. MEWY

MEWY


dramat obyczajowy, Polska, 1986, 89 min.
reżyseria: Jerzy Passendorfer
obsada: Andrzej Krucz, Lidia Korsakówna, Robert Inglot, Urszula Kowalska
Premiera w Ale kino+: 20.06.2003 r.
5.00
343
5 głosy | 503 miejsce w rankingu

Współczesna Polska. Zosia Zadora (Urszula Kowalska) ma kilkanaście lat, ale postanawia rozpocząć już dorosłe życie. Dziewczyna ucieka z domu i zamieszkuje z dwiema niewiele od siebie starszymi koleżankami w Trójmieście. Tu przeżywa swoją pierwszą miłość.

Dwudziestoparoletni Kostek (Andrzej Krucz) okazuje się jednak szefem lokalnej szajki przestępczej. W procederze biorą też udział współlokatorki Zosi, które wywabiają z knajp pijanych "klientów", podczas gdy pozostali członkowie szajki okradają ich. W działania grupy zostaje wciągnięta również Zosia. Stopniowo jej świat zaczyna się walić. Kostek zdradza ją z jedną z koleżanek, a w końcu zostaje aresztowany pod zarzutem handlu narkotykami. Dziewczyna zostaje bez środków do życia i po pewnych wahaniach zostaje prostytutką. W arkana zawodu wprowadza ją jego weteranka, "Ciotka" (Lidia Korsakówna). Tymczasem Zosia przypadkowo poznaje młodego marynarza Stefana Janiaka (Robert Inglot). Szybko łączy ich uczucie, ale dziewczyna nie zdradza mu swojej prawdziwej profesji. Chce wrócić do normalnego życia. Ale pewnego dnia Stefan poznaje prawdę.

Ekranizacja bestsellerowej powieści Stanisława Goszczurnego to dzieło JERZEGO PASSENDORFERA znanego głównie dzięki dramatom wojennym tj. "Zamach", "Skąpani w ogniu", "Barwy walki", "Kierunek Berlin" oraz serialu "Janosik". W 1987 roku film wyróżniono m.in. Brązowym Żaglem na FF "Ludzie i morze" w Trójmieście.
SERIALE

Alex. Brudny glina 2

Świat Alexa się całkowicie rozpadł. Zapłacił wysoką cenę za uratowanie syna przed mafią, opuściła go żona oraz siedzi w więzieniu za zabicie policjanta. Jak potoczą się dalsze losy byłego policjanta? Przetrwanie w więzieniu o zaostrzonym rygorze nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza jeśli wszyscy wiedzą, że w poprzednim życiu byłeś gliną...


Purpurowe rzeki

Serial na podstawie bestsellerowej powieści Jeana-Christophe Grangé, który brał czynny udział w tworzeniu ekranizacji. Wciągający thriller przedstawiający makabryczny świat pełen straszliwych zbrodni i wstrząsających rytuałów. Detektyw Pierre Niémans i jego nowa partnerka Camille Delauney prowadzą śledztwo w sprawie dziwnych zbrodni...