Ale kino+
alekino+
Film. Mexican

Mexican

THE MEXICAN
komedia sensacyjna, USA, 2001, 118 min.
reżyseria: Gore Verbinski
obsada: Brad Pitt, James Gandolfini, Julia Roberts
Premiera w Ale kino+: 15.03.2012 r.
4.00
343
8 głosy | 415 miejsce w rankingu
Mexican

Jerry Welbach (Brad Pitt) jest prawdziwym pechowcem. Pewnego dnia powoduje niegroźny z pozoru wypadek drogowy. Poszkodowanym uczestnikiem kolizji jest boss przestępczego podziemia Margoles (Gene Hackman). Co prawda gangster wychodzi ze zdarzenia cało, ale na nieszczęście ma w bagażniku trupa.

Margoles trafia za kratki, a Jerry musi za karę dla niego pracować. Jedno ze zleconych mu zadań jest z pozoru niewinne. Welbach ma przywieźć z Meksyku bardzo cenny pistolet - zwany "The Mexican". Dla dziewczyny Jerry'ego, Samanthy (Julia Roberts), wypad narzeczonego to już za wiele. Stawia mu ultimatum - jeśli pojedzie, zrywa z nim. Jerry mimo wszystko rusza w drogę, wskutek czego wszystkie jego rzeczy lądują na bruku. Nieborak nie zdaje sobie sprawy, że "The Mexican" uchodzi za broń przeklętą i przynosi pecha wszystkim swoim posiadaczom. Tarapaty, w jakie popada, w stu procentach potwierdzają tę opinię.

"Mexican" to pierwszy wspólny występ Julii Roberts i Brada Pitta. Film jest przykładem hollywoodzkiej recepty na sukces, która każe obsadzać w głównych rolach supergwiazdy dając im za przewodnika sprawnego reżysera. Za kamerą stanął GORE VERBINSKI, specjalista od reklamówek i reżyser znanych widzom obrazów takich, jak amerykański remake japońskiego horroru "The Ring", komedia familijna "Polowanie na mysz" czy "Prognoza na życie" z Nicolasem Cage'em w roli głównej. Verbinski jest również autorem trzech części "Piratów z Karaibów", przy czym za "Klątwę Czarnej Perły" zdobył nagrodę na Hollywood Film Festiwal.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...