Ale kino+
alekino+
Film. Miasto złodziei

Miasto złodziei

The Town
kryminalny, USA, 2010, 120 min.
reżyseria: Ben Affleck
obsada: Ben Affleck, Blake Lively, Jeremy Renner, Jon Hamm, Rebecca Hall
Premiera w Ale kino+: 31.03.2016 r.
1.00
343
1 głosy | 84 miejsce w rankingu
Miasto złodziei

Niebanalne połączenie wątków romantycznych i kryminalnych w pełnej emocji opowieści o grupie bostońskich przestępców, których lider zakochuje się w swojej byłej zakładniczce.

Doug MacRay (Ben Affleck), syn kryminalisty, poszedł w ślady swojego ojca. Stoi na czele grupy złodziei okradających banki. W czasie jednego z napadów ich zakładniczką zostaje piękna Claire Keesey (Rebecca Hall), która mieszka w tej samej okolicy, co Doug. Mimo że bandyci puszczają ją wolno, kobieta długo po tym wydarzeniu nie może przyjść do siebie. Wszystko zmienia się, gdy poznaje... Douga. Nie wie, że jest on jednym z zamaskowanych bandziorów, z którymi miała do czynienia. Między obojgiem rodzi się sympatia, która szybko przeradza się w namiętny romans.

Wymykające się schematom, intrygujące gangsterskie kino, oparte na powieści Chucka Hogana "The Prince of Thieves". Jego twórcą, a także wykonawcą głównej roli jest laureat Oscara za współautorstwo scenariusza do "Buntownika z wyboru", hollywoodzki aktor, reżyser i scenarzysta - BEN AFFLECK. "Miasto złodziei" to drugi film w jego reżyserskiej karierze po nagradzanym debiucie "Gdzie jesteś, Amando".
Affleckowi towarzyszą na ekranie: zdobywczyni nominacji do Złotego Globu Rebecca Hall ("Vicky Cristina Barcelona", "Frost/Nixon", "Daj, proszę"), laureat tej nagrody Jon Hamm ("Byliśmy żołnierzami", serial "Mad Men", "Skowyt"), nominowany za swoją kreację do Złotego Globu i Oscara Jeremy Renner ("28 tygodni później", "The Hurt Locker. W pułapce wojny"), nagrodzony przez Amerykańską Akademię Filmową Chris Cooper ("American Beauty", "Adaptacja", "Capote") oraz, w swojej ostatniej w życiu roli, Pete Postlethwaite ("W imię ojca" - nominacja do Oscara, "Podejrzani", "Incepcja"), którego kreację wyróżniono nominacją do BAFTY.
Obraz otrzymał dobre recenzje - krytycy chwalili twórców za realizm fabuły, umiejętność tworzenia pełnokrwistych postaci i odświeżenie konwencji filmu gangsterskiego. Znakomitą oprawę wizualną zapewnił produkcji wybitny operator Robert Elswitt ("Magnolia", "Good Night and Good Luck", "Aż poleje się krew" - Oscar).
"Miasto złodziei" zdobyło m.in. nominację do prestiżowej nagrody Gildii Amerykańskich Scenarzystów, nagrodę waszyngtońskich krytyków dla najlepszego zespołu aktorskiego oraz, w tej samej kategorii, nagrodę National Board of Review.

Zobacz dyskusję na temat filmu w programie:
Kino Mówi: Prawo i porządek - Miasto złodziei (materiał wideo 11:51 min)

Zobacz stronę cyklu:
Kino Mówi: Prawo i porządek

SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...