Ale kino+
alekino+
Film. MIESIĄC MIODOWY W LAS VEGAS

MIESIĄC MIODOWY W LAS VEGAS

Honeymoon in Vegas
komedia, USA, 1992, 92 min.
reżyseria: Andrew Bergman
obsada: Anne Bancroft, James Caan, Nicolas Cage, Sarah Jessica Parker
Premiera w Ale kino+: 21.07.2005 r.
5.00
343
5 głosy | 423 miejsce w rankingu

Ozdobiona pyszną rolą Nicholasa Cage'a inteligentna komedia o nieobliczalnych skutkach hazardu, zazdrości i strachu przed małżeństwem.

Jack Singer (Nicolas Cage) panicznie boi się małżeństwa. Co więcej, bohater obiecał swej leżącej na łożu śmierci matce, że nigdy się nie ożeni. Inaczej na sprawę małżeństwa patrzy Betsy (znana z serialu "Seks w wielkim mieście" Sarah Jessica Parker) - narzeczona Singera. Dziewczyna stawia ultimatum: albo usłyszy oświadczyny, albo odchodzi. Jack nie ma wyboru; pokonuje własne lęki, decyduje się złamać złożoną matce przysięgę i wraz z narzeczoną wyrusza do Las Vegas, aby bez zbędnego rozgłosu wziąć ślub w jednej z tamtejszych ekspresowych kaplic matrymonialnych. W mieście hazardu Betsy wpada w oko zawodowemu szulerowi nazwiskiem Tommy Korman (James Caan). Dziewczyna do złudzenia przypomina zmarłą żonę hazardzisty. Korman musi mieć Betsy za wszelką cenę. Aby ją zdobyć wciąga Singera w karciany pojedynek. Naiwny bohater oczywiście nie ma szans z profesjonalistą; przegrywa nie tylko wszystkie pieniądze lecz również narzeczoną. Jako zapłaty szuler żąda weekendu z Betsy. Zgodnie z umową seks nie wchodzi w rachubę, ale Singer i tak szaleje z zazdrości. Postanawia odzyskać narzeczoną, nie zważając, że pod ujmującą uprzejmością i doskonałymi manierami Tommy'ego Kormana kryje się rekin przestępczego podziemia, człowiek - jeżeli go rozgniewać - bardzo niebezpieczny.

W rękach przeciętnego reżysera "Miesiąc miodowy w Las Vegas" stałby się prawdopodobnie banalną, sensacyjno-romantyczną farsą. ANDREW BERGMAN, autor "Striptease'u" i znakomitego "Nowicjusza" zrobił tymczasem wyborną, pełnokrwistą komedię, ozdobioną dowcipnymi epizodami i pierwszorzędnymi kreacjami aktorskimi. Grający głównego bohatera Nicolas Cage jeszcze raz przypomniał, że jest aktorem dysponującym ogromnym potencjałem komicznym. Równie dobry jest partnerujący gwiazdorowi doświadczony James Caan. "Miesiąc miodowy w Las Vegas" do historii komedii przeszedł jednak nie za sprawą aktorstwa, lecz słynnej sceny spadochronowego desantu sobowtórów Elvisa Presleya.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...