Ale kino+
alekino+
Film. Miłość. Nie przeszkadzać!

Miłość. Nie przeszkadzać!

Hors de prix
komedia romantyczna, Francja, 2006, 106 min.
reżyseria: Pierre Salvadori
obsada: Audrey Tautou, Gad Elmaleh
Premiera w Ale kino+: 8.03.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 42 miejsce w rankingu
Miłość. Nie przeszkadzać!

Irene (Audrey Tautou) ma ciało bogini i niewinne spojrzenie, które pomagają jej w wykonywaniu życiowej pasji. Jest nią uwodzenie sędziwych i schorowanych milionerów i pławienie się w ich bogactwie. Pewnego razu Irene myli swą kolejną ofiarę z biednym jak mysz kościelna kelnerem z Grand Hotelu, Jeanem (Gad Elmaleh).

Uwodzi go bez problemu, ale kiedy orientuje się, że zaszła pomyłka, ucieka bez słowa. Jednak Jean, który zdążył się już śmiertelnie zakochać, odnajduje ją i nakłania do osobliwej współpracy. Ona ma nadal okręcać sobie wokół palca milionerów, a on ucząc się od niej uwodzenia, podbije serce pewnej starszej pani z równie atrakcyjnym portfelem. Umowa ma tylko jeden słaby punkt: Jean już jest zadurzony po uszy w swojej nauczycielce seksapilu, ona natomiast nie potrafi oprzeć się nowemu obliczu ucznia.

Główna rolę w "Miłość. Nie przeszkadzać!" gra Audrey Tautou. Aktorka, którą świat pokochał, ale i zaszufladkował po "Amelii" Jeana-Pierre'a Jeuneta, pokazuje tu, że oprócz wielkich oczu i łobuzerskiego uśmiechu ma jeszcze znakomitą figurę i seksapil. "Miłość. Nie przeszkadzać!", reklamowana przez dystrybutora jako zgrabne połączenie "Pretty Woman", "Diabeł ubiera się u Prady" i "Śniadania u Tiffany'ego", to dzieło PIERRE'A SALVADORI, nominowanego do Cezara za debiutancki obraz "Czuły cel". Urodzony w Tunezji Salvadori jest znany w Polsce głównie dzięki komedii "Męskie sekrety" z Danielem Auteuilem w roli głównej. Tym razem postawił na Tautou, która zanim stała się Amelią Poulain, marzyła o karierze biologa, a jej misją miało być ratowanie małp naczelnych w Afryce. Jako kierunek studiów wybrała jednak literaturę współczesną, a pracę dyplomową pisała z Oscara Wilde'a. Równolegle zaczęła studiować aktorstwo, ale wkrótce odebrano jej indeks (ponoć uznano, że brak jej talentu). Mimo to, kiedy w 1999 roku zagrała w "Salonie piękności Venus", odebrała Cezara dla najbardziej obiecującej aktorki. Na plakacie do filmu zauważył ją Jeunet i tak zaczęła się światowa kariera filigranowej Francuzki, nazywanej dziś jedyną godną następczynią Audrey Hepburn. Na planie "Miłość. Nie przeszkadzać!" Tautou towarzyszył Gad Elmaleh, trzy lata wcześniej nominowany do Cezara za tytułową rolę w "Kociaku". Urodzonego Casablance w Maroku Elmaleha widzowie pamiętają z roli w doskonałej komedii "Czyja to kochanka?", w której towarzyszył Danielowi Auteuilowi.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...