Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. MIŁOŚĆ W NOWYM JORKU

MIŁOŚĆ W NOWYM JORKU

Autumn in New York
melodramat, USA, 2000, 101 min.
reżyseria: Joan Chen
obsada: Anthony LaPaglia, Elaine Stritch, Richard Gere, Winona Ryder
Premiera w Ale kino+: 23.05.2009 r.
4.00
343
4 głosy | 53 miejsce w rankingu
MIŁOŚĆ W NOWYM JORKU

Jednonocny romans zmienia się w piękną miłosną przygodę od początku naznaczoną śmiercią - pełne namiętności i harmonii filmowe spotkanie Winony Ryder i Richarda Gere.

Will Keane (Richard Gere), 48-letni właściciel restauracji, uwielbia dowartościowywać się miłosnymi podbojami. Jego romanse trwają zazwyczaj jedną noc, po której nasycony i odprężony Will rusza na nowe łowy. Nie ma swojego typu kobiety: podobają mu się starsze i młodsze, blondynki i brunetki, romantyczki i wyzywające wampy. Pewnego dnia wpada mu w oko delikatna Charlotte (Winona Ryder), która w jego restauracji obchodzi 22. urodziny. Dzieli ich wszystko: wiek, podejście do życia, zainteresowania, filozofia. Łączy - tajemniczy magnetyzm ciał. Charlotte spędza więc noc z Willem, aby rano dowiedzieć się od niego, że na dłuższy romans nie ma szans. Ku jego zaskoczeniu dziewczyna potwierdza, że szans rzeczywiście nie ma - a to dlatego, że Charlotte jest śmiertelnie chora na serce i pozostało jej najwyżej kilka miesięcy życia. Zaskoczony Will reaguje zdezorientowaniem, a później - rodzącą się nieoczekiwanie czułością wobec kochanki.

"Miłość w Nowym Jorku" to drugi film w reżyserskim dorobku JOAN CHEN, chińskiej aktorki znanej m.in. z roli Pani Yee w rewelacyjnym "Ostrożnie, pożądanie" Anga Lee. Talent urodzonej w rodzinie lekarzy Chen odkryty został jeszcze podczas studiów aktorskich, kiedy zauważył ją weteran chińskiego kina, Jina Xie. Jej pierwsza poważna rola (zagrała w "Xiao hua" Jina Xie) nagrodzona została najważniejszą aktorską statuetką w Szanghaju, a prasa zaczęła wówczas o niej mówić "chińska Elizabeth Taylor". Jako reżyserka Chen zadebiutowała w 1998 roku dramatem "Xiu Xiu" o młodej dziewczynie, która - jako ofiara Rewolucji Kulturalnej - zostaje przez swoich kolejnych "wybawców" sprowadzona do roli prostytutki. O ile jednak "Xiu Xiu" było koprodukcją Hongkong-Tajwan-USA, "Miłość w Nowym Jorku" zrealizowana już została w całości w Stanach Zjednoczonych.

Udało się też namówić do udziału w filmie aktorów z najwyższej hollywoodzkiej półki: Richarda Gere i Winonę Ryder. Kiedy film wszedł na ekrany, bulwarowa prasa zaczęła podejrzewać Ryder i Gere o romans. Winona gorliwie zaprzeczała, twierdząc, że nie interesują ją mężczyźni dwukrotnie od niej starsi. Na argumenty dziennikarzy, że zaledwie dwa lata wcześniej Gere został wybrany najseksowniejszym żyjącym mężczyzną, aktorka odpowiedziała:. "W moim zestawieniu nie jest najseksowniejszy. Bruce Springsteen ma 50 lat i jest równie przystojny".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...