Ale kino+
alekino+
Film. Miłość.

Miłość.


dramat, Polska, 2012
reżyseria: Sławomir Fabicki
obsada: Adam Woronowicz, Agata Kulesza, Julia Kijowska, Marcin Dorociński, Marian Dziędziel
Premiera w Ale kino+: 1.01.2001 r.
343
Miłość.

Maria i Tomek to młode małżeństwo, które spodziewa się dziecka. Są ze sobą od czasów liceum. Teraz mają dom, pracę - on jest architektem, ona pracuje w ratuszu miejskim - mają plany na przyszłość. Problemem okazuje się szef Marii, prezydent miasta, który nieustannie i coraz śmielej ją adoruje.

W końcu dochodzi do sytuacji, która zmienia wszystko. Maria próbuje ukryć fakt przed mężem, ale w końcu zwierza mu się. Od tej chwili Tomek nie potrafi patrzeć na ukochaną tak, jak wcześniej. Nie wie, czy chce z nią żyć i wychowywać dzieci. Mąż i żona, żyjąc w jednym domu, zaczynają zachowywać się wobec siebie jak obcy ludzie, wymieniając jedynie konieczne komunikaty.

"Miłość" Sławomira Fabickiego, nominowanego w 2002 roku do Oscara za "Męską sprawę" oraz znanego z głośnej produkcji "Z odzysku", powstał z inspiracji doniesieniami prasowymi sprzed kilku lat. W filmie główne role zagrali: Marcin Dorociński ("Obława", "Róża"), wschodząca gwiazda polskiego kina Julia Kijowska ("Pod mocnym Aniołem", "Drogówka", najlepsza aktorka MFF w Salonikach). Partnerują im: Adam Woronowicz ("Popiełuszko. Wolniść jest w nas", "Baby sa jakieś inne"), Marian Dziędziel "Kret", "Dom zły") i Agata Kulesza ("Róża", serial "Krew z krwi").
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...