Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. MISHIMA ŻYCIE W CZTERECH ROZDZIAŁACH

MISHIMA ŻYCIE W CZTERECH ROZDZIAŁACH

Mishima: A Life in Four Chapters
dramat, Japonia/USA, 1985, 120 min.
reżyseria: Paul Schrader
obsada: Hisako Manda, Junkichi Orimoto, Ken Ogata, Masayuki Shionoya
Premiera w Ale kino+: 20.05.2001 r.
5.00
343
5 głosy | 470 miejsce w rankingu

"Mishima" uważana jest za najlepsze dzieło reżysera PAULA SCHRADERA. Ken Ogata to ekranowy Yukio Mishima, najbardziej ceniony japoński pisarz ostatniego półwiecza, którego prywatne życie owiane było skandalem.

Film przedstawia historię życia Mishimy, która zostaje opowiedziana w czterech rozdziałach. Nakręcony został na taśmie czarno-białej i kolorowej, wyraźnie oddziela prywatne życie Mishimy od prezentowanych fragmentów jego prozy. Dodatkowym atutem filmu jest nastrojowa muzyka Philipa Glassa.

Film został wyprodukowany w Japonii przez Francisa Forda Coppolę i George'a Lucasa.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...