Ale kino+
Miesiąc z miniserialem
Film. Misja kadrowego

Misja kadrowego

Human Resources Manager
komediodramat, Izrael/Niemcy/Francja/Rumunia, 2010, 103 min.
reżyseria: Eran Riklis
obsada: Guri Alfi, Julian Negulesco, Mark Ivanir, Noah Silver, Rozina Cambos
Premiera w Ale kino+: 5.04.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 132 miejsce w rankingu
Misja kadrowego

Izraelski kandydat do Oscara w 2011 roku, zdobywca Nagrody Publiczności na MFF Locarno 2010. Niecodzienna podróż, która zmienia życie i spojrzenie na świat pewnego wyjątkowo bezdusznego kadrowego.

Bohaterem filmu jest samolubny i bezduszny kadrowy (Mark Ivanir) jednej z piekarń w Jerozolimie. Praca jest treścią jego życia - przez nią zaniedbał rodzinę, z żoną jest w separacji, nie za bardzo interesuje się córką. Pewnego dnia jedna z pracownic piekarni, Julia, popełnia samobójstwo. Media oskarżają kierownictwo piekarni o obojętną postawę wobec zatrudnionych w niej obcokrajowców - Julia była Rumunką. Kadrowy musi załagodzić skandal i pokazać, że piekarnia dba o godność swoich pracowników. Dostaje więc od firmy niecodziennie zadanie - ma przewieźć trumnę z ciałem Julii do rodzinnego domu dziewczyny w Rumunii. Towarzyszami jego podróży stają się nastoletni syn Julii, izraelska konsul i jej mąż oraz pewien reporter. Dzięki rozmowom z nimi kadrowy patrzy na swoje życie z dystansu i na nowo uczy się odczuwać emocje. Nieoczekiwany wyjazd zmienia jego nastawienie do świata, a przede wszystkim do ludzi.

Komediodramat ERANA RIKLISA był izraelskim kandydatem do Oscara w 2011 roku, zdobył Nagrodę Publiczności w Locarno 2010, a także 5 Nagród Izraelskiej Akademii Filmowej, w tym w najważniejszych kategoriach "Najlepszy film", "Najlepszy reżyser" i "Najlepszy scenariusz".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Peaky Blinders. Sezon 4

Peaky Blinders. Sezon 4

Peaky Blinders" to epicki dramat gangsterski, osadzony w latach 20. XX wieku w powojennym Birmingham.


Safe House 2

Safe House 2

2. sezon czteroodcinkowego brytyjskiego serialu kryminalnego.


35 dni

35 dni

Serial kryminalny, w którym widzowie wcielają się w rolę detektywa.


Dumb

Dumb

Serialowy przebój prosto z Izraela, który doczekał się już 2 sezonów.