Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. MOJA MACOCHA JEST KOSMITKĄ

MOJA MACOCHA JEST KOSMITKĄ

My Stepmother Is an Alien
komedia, USA, 1988, 108 min.
reżyseria: Richard Benjamin
obsada: Alyson Hannigan, Dan Aykroyd, Jon Lovitz, Kim Basinger
Premiera w Ale kino+: 13.03.2004 r.
4.00
343
4 głosy | 185 miejsce w rankingu

Jak pisał jeden z krytyków - "Moja macocha jest kosmitką" to "E.T." z potężną dawką hormonów.

Ekscentryczny naukowiec, Steve Mills (Dan Aykroyd), jest owładnięty chęcią nawiązania kontaktu z pozaziemską cywilizacją. Wysłana przez niego wiązka energii dociera do odległej planety. Jej mieszkańcom grozi zagłada, a jedyny ratunek to pozyskanie większej dawki promieni emitowanych przez urządzenie Steve'a. Kosmitom zależy więc, by ziemski uczony kontynuował swoje badania. Z misją na Ziemię wyrusza kosmitka, która przybiera postać ponętnej Celeste (Kim Basinger). Obca w nowych warunkach radzi sobie całkiem dobrze, choć nie wszystko idzie jej łatwo - cała wiedza Celeste o naszym świecie pochodzi z programów telewizyjnych sprzed trzydziestu lat, a zasób ludzkiego słownictwa przyswoiła sobie ze starych filmów. Oczarowanych nią mężczyzn nie zrażają popełniane przez nią na każdym kroku gafy - kosmitka w ludzkiej skórze jest tak powabna, że gdy podczas eleganckiego przyjęcia pogryza cygara jak słone paluszki, panowie zdają się zupełnie tego nie zauważać. W końcu cel misji zostaje osiągnięty - Celeste uwodzi owdowiałego fizyka, który zakochuje się w niej po uszy. Tylko córka uczonego, nastoletnia Jessie (Alyson Hannigan), podejrzewa, że z Celeste coś jest nie tak.

Humor jest rzadką zaletą zazwyczaj śmiertelnie poważnych filmów science-fiction. "Moja macocha jest kosmitką" należy w tym względzie do wyjątków. Zresztą w tej utrzymanej w znakomitym tempie, sympatycznej i chwilami frywolnej komedii fantastycznonaukowy sztafaż jest tylko pretekstem do budowania humoru sytuacyjnego. W konwencji filmu doskonale odnalazła się para odtwórców głównych ról. W wypadku Dana Aykroyda nie było to wielką niespodzianką, ponieważ aktor ten należy do pierwszej ligi amerykańskich komików. Krytyka i widzowie byli natomiast zaskoczeni potencjałem komediowym Kim Basinger, gwiazdy utożsamianej z wizerunkiem ekranowego wampa. W roli kosmitki Celeste Basinger, jest nie tylko, jak zwykle, niepokojąco atrakcyjna, lecz także bezdyskusyjnie zabawna.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...