Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. MOJA WSPANIAŁA KARIERA

MOJA WSPANIAŁA KARIERA

My Brilliant Career
film obyczajowy, Australia, 1979, 96 min.
reżyseria: Gillian Armstrong
obsada: Judy Davis, Robert Grubb, Sam Neill, Wendy Hughes
Premiera w Ale kino+: 15.11.2002 r.
343

Australia, koniec XIX wieku. Sybylla Melvyn (Judy Davis), młoda i niepokorna kobieta odrzucająca wszelkie konwenanse, marzy by zostać pisarką.

Najbliższe otoczenie odradza jej ten pomysł, rodzina zaś stanowczo się temu sprzeciwia. Na przekór wszystkim zdeterminowana dziewczyna wytrwale dąży do upragnionego celu, a co gorsza odrzuca propozycję małżeństwa z bogatym Harrym Beechamem (Sam Neill). Ta buntownicza postawa będzie początkiem jej wielkich kłopotów.

Nagroda Australijskiego Instytutu Kinematografii dla najlepszego filmu oraz Brytyjskiej Akademii Filmowej za kreację Judy Davis. Nominacja do Oscara za kostiumy.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...