Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. MOJA ŻONA JEST AKTORKĄ

MOJA ŻONA JEST AKTORKĄ

Ma femme est une actrice
komedia, Francja, 2001, 92 min.
reżyseria: Yvan Attal
obsada: Charlotte Gainsbourg, Laurent Bateau, Noemie Lvovsky, Noémie Lvovsky, Terence Stamp, Yvan Attal
Premiera w Ale kino+: 27.05.2009 r.
5.00
343
5 głosy | 368 miejsce w rankingu
MOJA ŻONA JEST AKTORKĄ

Co czuje mąż aktorki, która na planie filmu odgrywa sceny erotyczne z innym mężczyzną? Ivan Attal, mąż Charlotte Gainsbourg, odpowiada na to pytanie w swoim pełnometrażowym debiucie reżyserskim - "Moja żona jest aktorką".

W Paryżu mieszka około 10 tysięcy aktorek. Yvan (Yvan Attal) jest mężem jednej z nich. W dodatku jednej z bardziej znanych. Charlotte (Charlotte Gainsbourg), mimo swojej popularności, próbuje żyć normalnie, ale na drodze wciąż staje jej... sława. Wspólne kolacje przerywają łowcy autografów, policjanci rezygnują z mandatów na widok jej czarującego uśmiechu, a restauracje, które nie chciały zarezerwować stolika Yvanowi, na dźwięk jej nazwiska znajdują wolny najlepszy stolik. Męskie ego Yvana powinno więc cierpieć katusze, bo wszyscy i wszystko przypominają mu na każdym kroku, że jest tylko mężem własnej żony. On jednak radzi sobie z tym zaskakująco dobrze. Do czasu... Kiedy pewnego dnia słyszy niewinne pytanie, co czuje oglądając erotyczne sceny z udziałem jego żony, coś w nim pęka. Odtąd zaczyna żyć coraz większą obsesją na tym punkcie, a to oczywiście nie wpływa dobrze na jego małżeństwo.

"Moja żona jest aktorką" to pełnometrażowy debiut reżyserski IVANA ATTALA, popularnego francuskiego aktora, znanego we Francji również jako głos... Toma Cruise'a. Attal dubbingował amerykańskiego gwiazdora w "Mission: Impossible II", "Vanilla Sky" i "Raporcie Mniejszości". "Moja żona jest aktorką" to film w dużym stopniu zahaczający o życie prywatne Attala. Charlotte Gainsbourg, obecnie uważana za jedną z najciekawszych (i najlepiej ubranych) francuskich aktorek, oprócz tego, że zagrała główną rolę w "Moja żona jest aktorką", jest prywatnie żoną Attala, który w filmie gra jej męża. Również scenariusz jest autorstwa Attala, co oczywiście nasuwało przypuszczenie, że problem filmowego Ivana z zaakceptowaniem scen erotycznych, w których występuje jego żona, wziął się z prywatnych doświadczeń reżysera. Intrygujący film francuska publiczność przyjęła bardzo ciepło, a akademia przyznająca Cezary nominowała obraz w dwóch kategoriach: pierwszy film i najlepsza rola drugoplanowa dla Noémie Lvovsky. Na Cabourg Romantic Film Festival obraz został nagrodzony za najlepsza reżyserię. Rok później Attal zagrał w dramacie "Piano Bar" Claude'a Leloucha z Jeremym Ironsem i Patricią Kaas, a Gainsbourg w 2002 roku pojawiła się w głośnym obrazie "21 gramów" Alejandro Gonzaleza Inarritu, rozpoczynając tym samym swoją międzynarodową karierę.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...