Ale kino+
alekino+
Film. Molier na rowerze

Molier na rowerze

Alceste à bicyclette
komedia, Francja, 2013, 104 min.
reżyseria: Philippe Le Guay
obsada: Fabrice Luchini, Lambert Wilson, Maya Sansa
Premiera w Ale kino+: 17.07.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 138 miejsce w rankingu
Molier na rowerze

Francuski reżyser Philippe Le Guay bierze na warsztat klasyczną komedię Moliera "Mizantrop" i osadza ją we współczesnych realiach.

Bohaterami filmu są dwaj przyjaciele-aktorzy. Pierwszy z nich to kochający blask sławy gwiazdor telewizyjny Gauthier Valence (Lambert Wilson). Drugi to Serge Tanneur (Fabrice Luchini), który dawno temu porzucił teatr i zaszył się na prowincji. Gauthier chce przekonać starego przyjaciela do powrotu na scenę w tytułowej roli w przedstawieniu "Mizantrop Moliera". Zadanie jednak nie będzie takie proste, bo Serge nie ma ochoty na granie. Wkrótce przyjaciele zaczną dostrzegać dzielące ich różnice światopoglądowe i niespodziewanie wdadzą się w intelektualną potyczkę. Kto wygra tę niezwykłą batalię?

"Molier na rowerze" to film wierny XVII-wiecznemu pierwowzorowi, mimo nowoczesnej oprawy. Satyra na dwór pióra francuskiego klasyka w ujęciu PHILIPPE LE GUAY'A, reżysera filmu, rozbrzmiewa aktualnym i wyjątkowo prawdziwym głosem. Film był nominowany w tym roku do 3 Cezarów - w tym dla najlepszego aktora dla Fabrice'a Luchiniego i za najlepszy scenariusz.
SERIALE

Alex. Brudny glina 2

Świat Alexa się całkowicie rozpadł. Zapłacił wysoką cenę za uratowanie syna przed mafią, opuściła go żona oraz siedzi w więzieniu za zabicie policjanta. Jak potoczą się dalsze losy byłego policjanta? Przetrwanie w więzieniu o zaostrzonym rygorze nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza jeśli wszyscy wiedzą, że w poprzednim życiu byłeś gliną...


Purpurowe rzeki

Serial na podstawie bestsellerowej powieści Jeana-Christophe Grangé, który brał czynny udział w tworzeniu ekranizacji. Wciągający thriller przedstawiający makabryczny świat pełen straszliwych zbrodni i wstrząsających rytuałów. Detektyw Pierre Niémans i jego nowa partnerka Camille Delauney prowadzą śledztwo w sprawie dziwnych zbrodni...